Přípravy na summit NATO ve Walesu vrcholí

Přípravy na summit NATO ve Walesu vrcholí
27 / 08 / 2014, 09:00

 Ve dnech 4. a 5. září se ve Velké Británii uskuteční summit NATO. Města Newport a Cardiff ve Walesu se stala nejvíce střeženými objekty. Od 30. srpna budou zahájeny mírové pochody a protiválečné demonstrace.

 Velká Británie pořádá poprvé od roku 1990 summit NATO, který proběhne v Newportu a částečně i v Cardiffu. V centru Cardiffu vyrostl v průběhu posledních tří týdnů třímetrový ocelový plot o délce 3 kilometry s bezpečnostními vchody a bezpečnostními bariérami proti možným teroristickým útokům pomocí vozidel s výbušninami.

 Bezpečnost summitu v celé oblasti zajišťuje přes 9500 policistů a další tisíce podpůrného personálu. Pro srovnání - olympijské hry v Londýně zajišťovalo ve špičkách 12000 policistů.

Konference je plánovaná v Newportu, v Celtic Manor Resortu, akce se zúčastní 150 hlav států a ministrů, včetně prezidenta Baracka Obamy a premiéra Davida Camerona. Samotný hotelový komplex, včetně přístupových komunikací, je také obehnán třímetrovým plotem. Především v blízkosti hotelu jsou předpokládány největší protesty a možné střety demonstrantů s bezpečnostními složkami.

V oblasti jsou značné dopravní problémy. Veřejnost je vyzývána k většímu využívání hromadné dopravy, protože individuální doprava kolabuje již nyní. Letecká doprava na letišti v Cardiffu nebude údajně omezena, Předpokládá se, že všechny plánované a charterové lety budou v provozu jako obvykle. 

Současně jsou v Newportu nahlášeny nejméně dva protestní pochody. Od 30. června budou probíhat protiválečné demonstrace, kterých se zúčastní, podle oficiálních zdrojů, nejméně 20000 protestujících. 

 

Zdroj: www.bbc.com/ www.walesonline.co.uk/

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.