Přišli Rusové při minometném útoku teroristů na svou syrskou základnu o sedm letadel? Ministerstvo obrany to popírá

Přišli Rusové při minometném útoku teroristů na svou syrskou základnu o sedm letadel? Ministerstvo obrany to popírá
04 / 01 / 2018, 16:00

Poslední prosincový den došlo k útoku na ruskou leteckou základnu Hmímím v Sýrii. Deník Kommersant informoval, že při něm došlo ke zničení sedmi letadel, což následně ruské ministerstvo obrany popřelo.

Podle několika ruských serverů, například webové mutace deníku Kommersant, od něhož převzala informaci i agentura Reuters, či serveru lenta-ru došlo 31. prosince minulého roku k minometnému útoku na ruskou základnu Hmímím. Islamisté měli při nem zničit sedm letadel - 4 bombardéry Su-24, dvě stíhačky Su-35C a jeden transportní letoun An-72.

Kommersant dále napsal, že bylo zraněno deset vojáků a odvolává se přitom na dva vojensko-diplomatické zdroje.

psali jsme: Ruské vzdušné síly zlikvidovaly přes 200 islamistů mířící do syrského města Dajr az-Zaur

Ruské ministerstvo obrany, které cituje server RT.com, však popírá, že by teroristé zničili sedm letadel a informovalo o tom, že při tomto útoku došlo k usmrcení dvou členů vojenského personálu, když byla základna ostřelována.

psali jsme: Rusko: USA komplikují boje v Sýrii změnou taktiky v Iráku

,,Zpráva Kommersantu, který informuje o údajném zničení sedmi letadel na letecké základně Hmímím, je lživá," uvedlo ve svém prohlášení ruské ministerstvo obrany.

To rovněž uvedlo, že ruské ozbrojené síly v Sýrii nadále plní své úkoly podle plánu. Agentura TASS již dříve uvedla, že od 30. září 2015, kdy byla spuštěna syrská kampaň, zemřelo 41 ruských vojáků.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroje: rt.com, kommersant.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace