Příslušník ruského speciální komanda v Sýrii úmyslným terčem leteckého bombardování

Příslušník ruského speciální komanda v Sýrii úmyslným terčem leteckého bombardování
Popisek: Starověká Palmyra ještě před řáděním islámistů
26 / 03 / 2016, 07:30

Příslušník elitního ruského komanda speciálních sil Specnaz zemřel jako hrdina při dobývání syrského města Palmyra.

Elitní voják se dostal před několika dny do obklíčení bojovníků IS a poslal velitelství svoje souřadnice k provedení leteckého útoku. Voják byl na průzkumné misi s cílem předávat ruským pilotům informace o rozmístění islámistů, aby byly byly letecké útoky co nejefektivnější.

Útvary Specnaz mají poskytovat hloubkový průzkum v týlu protivníka, sabotáže, útoky na významné nepřátelské cíle zjišťovat postavení zbraní hromadného ničení, atd. Zdroj: ibtimes.co.uk

V Sýrii bojuje po boku syrské armády i malý kontingent ruské armády, který operuje i v okolí Palmyry, ze které se snaží vytlačit džihádisty. Mluvčí ruské armády uvedl, že "Důstojník ruských speciálních sil byl zabit poblíž Palmyry při provádění zvláštního bojového úkolu s cílem nasměrovat ruské nálety na cíle bojovníků z hnutí islámský stát." V posledních dnech bylo v bojích o Palmyru zabito nejméně pět ruských vojáků. Oficiálně Rusko uvádí, že nemá v oblasti žádné vojenské jednotky, pouze "vojenské poradce".

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace