Příslušník SEAL zabit při obraně kurdských spojenců

Příslušník SEAL zabit při obraně kurdských spojenců
Popisek: Ilustrační foto
05 / 05 / 2016, 09:00

Norský dobrovolník, veterán z Afghánistánu na svém FB oznámil hrdinnou smrt příslušníka jednotek SEAL, Charlese Keatinga, který umřel při obraně města Tel Skof, asi 28 kilometrů od pevnosti ISIS, Mosulu.

Keating byl součástí jednotek rychlého nasazení, které byly vysazeny v oblasti na ochranu amerických poradců, kteří pomáhají jednotkám Pešmerga bojovat s Islámským státem. Podle pešmergských vojáků je Charles Keating statečně bránil, když pět z nich bylo obklíčeno ozbrojenci Islámského státu.

Kromě Keatinga v bitvě o Tel Skof padlo deset příslušníků jednotek Pešmerga.

Zdroj: Rudaw.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.