Přistěhovalci dál sexuálně obtěžují místní ženy. Dánské kluby budou kontrolovat jazykové znalosti hostů

Přistěhovalci dál sexuálně obtěžují místní ženy. Dánské kluby budou kontrolovat jazykové znalosti hostů
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
19 / 01 / 2016, 14:15

Neumíte dánsky, anglicky nebo německy? Nechoďte raději do dánských nočních klubů. Opatření proti sexuálnímu obtěžování žen opět kritizují ochránci lidských práv.

Proti nepřizpůsobivým uprchlíkům, kteří se dostali především do západoevropských zemí, sílí čím dále větší odpor občanů. Všechno odstartovaly útoky přistěhovalců o silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem, o kterých jsme psali v našem článku už 3. ledna. Tím, jak se dostaly tyto informace na veřejnost, se také ale provalilo, jak masívně média a orgány činné v trestním řízení cenzurovaly všechny informace o trestné činnosti přistěhovalců a uprchlíků.

Vlna sexuálního násilí se přehnala přes část západní Evropy.

Včera byla serverem The Local zveřejněna další informace o sexuálním obtěžování žen v dánských městech, které si v posledních dnech stěžovaly, že mají obavy chodit v noci do barů a nočních klubů kvůli tomu, jak se tam k nim chovají žadatelé o azyl. Podle výpovědí migranti ženy v klubech osahávají, "ne" neberou jako odpověď a jsou agresivní.

V důsledku toho některé noční podniky zavedly nová pravidla, aby sexuální obtěžování snížily na minimum. Někde posílili ochranku, jinde blokují přístup zákazníků, kteří se nedokážou domluvit s personálem. Majitelé diskotékového klubu Buddy Holly v Sönderborgu rozhodli, že zamezí přístup všem, kdo neumějí dánsky, anglicky či německy. Podle organizace Danmarks Restauranter og Cafeer, která sdružuje přes 1500 podniků z celého Dánska, zvažuje několik dalších nočních klubů stejné opatření.

"Jestliže máte skupinu hostů, která vejde dovnitř a svým chováním ohrožuje ostatní, pak vzniká bezpečnostní problém, nemůžete-li s takovými lidmi vést dialog," řekl televizi TV2 ředitel organizace Torben Hoffmann Rosenstock.

Plán třídit hosty na základě jazykových znalostí se ale setkává s kritikou. Poradce pracující pro mezinárodní organizaci pro lidská práva Amnesty International Claus Juul uvedl, že odmítat hosty neovládající dánštinu či angličtinu je jasně diskriminační přístup.

"Nelze stanovit obecné pravidlo, které brání v přístupu lidem pocházejícím ze země, s níž byly v minulosti potíže," řekl v rozhovoru s televizí TV2.

Kromě Sönderborgu se problémy objevily také ve městech Thisted a Haderslev, napsal The Local. Problémy mají další západoevropské země, které přijaly uprchlíky, ať se jedná o Německo, Rakousko, Švédsko, Norsko, nebo Finsko.

Ve finských městech kvůli přistěhovalcům hlídkuje domobrana "Odinovi vojáci"

 

Tagy článku