Přistěhovalci napadli důchodce v mnichovském metru. Zastali se obtěžované ženy

Přistěhovalci napadli důchodce v mnichovském metru. Zastali se obtěžované ženy
Autor fotografie: YouTube/screenshot
02 / 02 / 2016, 13:00

AKTUALIZOVÁNO / Mnichovská policie celý případ dál prošetřuje.

Podle dnes zveřejněných informaci na serveru sueddeutsche.de bylo video zveřejněné studentem zpochybněno některými svědky, které vyslechla policie. Ta už také identifikovala údajné útočníky, jedná se o tři uprchlíky z Afgánistánu ve věku 19, 20 a 25 let. Policie především prošetřuje, co se stalo těsně před útokem na důchodce a co bylo tímto impulzem. Podle jedné z verzí si jeden ze uprchlíků odplivl před 72 invalidním mužem a když se proti tomu muž se svojí ženou ohradil, napadli ho. A právě tento zápas natočil student na mobilní telefon. Podle policie ale nebyl zřejmě spáchán žádný trestný čin.

2.2. / Šokující záběry zveřejnil včera britský server dailymail.co.uk. Na záběrech pořízených mobilním telefonem jednoho ze svědků je zachycena skupina čtyř mladých migrantů, která zaútočila na dva německé důchodce hned potom, co se zastali mladé ženy, kterou přistěhovalci obtěžovali ve vagónu metra. 

Video zachycuje muže východoevropského nebo arabského původu, kteří drží důchodce za ruce a slovně ho napadají. Druhá oběť se mezitím pere s jedním z migrantů. Video pořídil Mnichovan Tom Roth a nahrál ho i na svůj Facebook.  

"Ve vagonu bylo asi 10 až 15 lidí, a situace se úplně vymkla kontrole. Když vlak přijel do stanice, křičel jsem, chtěl jsem zavolat policii. Někdo další taky křičel, aby vypadli. Nakonec jsem policii po tom všem nevolal, protože mi několikrát přátelé řekli, že když není oběť, nemohou prý nic dělat." 

Policie dnes zahájila vyšetřování záběrů na videu, ale až poté, když zjistila, že je video sdíleno na sociálních sítích. Policie údajně pátrá především po muži v hnědooranžové bundě. Mnichovský policejní mluvčí sdělil, "O videu víme, dozvěděli jsme se o něm na sociálních sítích. Případ vyšetřujeme a máme zatím jednoho svědka. Vyzýváme další svědky, aby se přihlásili na policii."

Tento incident je nejnovější, který dokumentuje násilnické chování žadatelů o azyl v Německu. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.