Příští britskou premiérkou bude Theresa Mayová, její soupeřka boj vzdala

Příští britskou premiérkou bude Theresa Mayová, její soupeřka boj vzdala
Autor: redakční databáze|Popisek: Velká Británie
11 / 07 / 2016, 17:15

Andrea Leadsomová zdůvodnila své odstoupení, že necítí dostatečnou podporu strany. Ubezpečila Mayovou, že od této chvíle má její plnou podporu.

Leadsomová nakonec nehodlá jít do boje s Theresou Mayovou o post příštího předsedy vlády. Rozhodla se odstoupit ve prospěch Mayové, protože ta dokázala většinově přesvědčit Konzervativní stranu, že ona je lepší kandidátkou. Podle Leadsomové nyní Británie potřebuje silné vedení a kampaň a následné hlasování by zbytečně tříštilo síly konzervativců.

Pro Leadsomovou bylo klíčové, že k Mayové se přiklonilo více než 60% členů strany včetně poslanců. Strana podle Leadsomové nyní potřebuje po vystoupení Velké Británie z EU sjednotit pod silnou osobností, kterou je  právě původní favoritka volby Theresa Mayová.

Ještě o víkendu to však vypadalo, že Konzervativní stranu čeká ,,lítá" kampaň dvou potenciálních britských premiérek. Leadsomová oznámila nečekaně svou kandidaturu 30. června a i když se jí nedávalo příliš šancí, náměstkyně ministryně energetiky si věřila.

Prohlásila, že jako matka má lepší předpoklady k vedení státu a že se dokáže lépe vcítit do potřeb ostatních. Tato ,,chvástavá" slova však ve straně vzbudila pozdvižení členů a Leadsomová se za ně posléze omluvila. Nakonec uznala, že byla ,,naivní" a příliš nezkušená, aby se mohla stát příští předsedkyní vlády. Výsledky vnitrostranického hlasování jí v tom daly za pravdu, když získala 84 hlasů a Mayová 199.

Po nečekaném odstoupení Leadsomové je jasné, že Mayová se může stát po Davidu Cameronovi premiérkou během pár týdnů. Stejně tak převezme otěže strany. Dá se předpokládat, že jí brzy královna pověří sestavením nového kabinetu.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace