Přituhuje. Dánsko zavedlo s okamžitou platností dočasné kontroly na hranici s Německem

Přituhuje. Dánsko zavedlo s okamžitou platností dočasné kontroly na hranici s Německem
Autor fotografie: Pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, heb@Wikimedia Commons (mail)|Popisek: Ilustrační foto
04 / 01 / 2016, 13:15

Dominový efekt "dočasných" pohraničních kontrol totožnosti se rozjel naplno.

K hraničním kontrolám kvůli uprchlické krizi přistoupily i další země v Evropě. Patří mezi ně Německo, Rakousko, Francie či Belgie. Odůvodňují to mimořádnými okolnostmi týkajícími se bezpečnosti a hrozeb terorismu.

Dánská vláda varovala před několika dny Německo, že na společných hranicích zavede důkladné pohraniční kontroly kvůli nezvladatelnému počtu uprchlíků.

Svoje varování Dánsko splnilo a dnes  s okamžitou platností zavedlo dočasné kontroly na hranici s Německem. Na tiskové konferenci to oznámil premiér Lars Lökke Rasmussen. Kodaň tak prý musela reagovat na obdobný krok Švédska, které nařídilo dopravcům kontrolovat totožnost svých pasažérů mířících do země z Dánska.

Teď je pouze otázkou času, kdy stejné kontroly zavede Rakousko a Slovinsko a další evropské země. Podle odhadů OSN a Evropské komise dorazí do EU do konce tohoto roku nejméně 1,5 milionů uprchlíků a do konce roku 2017 dalších 1,5 milionů přistěhovalců. Ale tato čísla budou zřejmě mnohem vyšší. Zdroj: dailymail.co.uk

Foto: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0heb@Wikimedia Commons (mail), //commons.wikimedia.org/wiki/User:Heb

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.