Přivezte více zbraní, psal útočník z Nice těsně před krveprolitím

Přivezte více zbraní, psal útočník z Nice těsně před krveprolitím
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: teroristický útok
17 / 07 / 2016, 19:30

Policie již zná obsah mobilního telefonu atentátníka.

Francouzská policie již zná obsah mobilního telefonu Mohameda Bouhlela. Z něho měl atentátník poslat v noci 14.7. v 22:27 SMS zprávu muži, který je nyní ve vazbě. V textu zprávy stálo: ,,přivezte více zbraní".

Policie zatím pokračuje v intenzivním vyšetřování atentátu. V prostříleném nákladním voze Mohameda Bouhlela našla mobilní telefon, který jim může poodhalit detaily o přípravě samotné akce, na jejímž konci bylo 84 mrtvých lidí.

Kromě této zprávy měl Bouhlel odeslat ještě jeden text: V něm se psalo: ,,je to v pořádku, mám vybavení".

SMS zpráva měla být poslána jednomu ze čtyř mužů, možných kompliců, kteří byli v sobotu zatčeni policií. Právě ta pátrá po tom, zda byl Bouhlel ,,osamoceným vlkem", či měl nějaké komplice.

SMS zprávy měly být odeslány těsně před teroristickým útokem. Podle francouzské televize BFM TV atentátník zřejmě požadoval další zbraně, aby došlo co možná k nějvětším ztrátám na životech při následných akcích, které měl útočník v plánu.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.