Pro muslimy jsou větším problémem výroky Zemana, než útok na Charlie Hebdo

Pro muslimy jsou větším problémem výroky Zemana, než útok na Charlie Hebdo
Autor fotografie: Organisation of Islamic Cooperation |Popisek: Organizace Islámské spolupráce
30 / 06 / 2015, 15:00

Alespoň to vyplývá ze zprávy o islámofobii vydané v květnu Organizací Islámské spolupráce.

Zpráva za rok 2015 zahrnuje veškeré zdokumentované případy islámofobie a na rozdíl od let minulých si Česká republika vydobyla hned dvě zmínky. V prvním případě se jedná o výsledky analýzy Akademie věd, kdy podle tohoto průzkumu považují islám za hrozbu 2/3 obyvatel ČR nad 18 let.

Díky výrokům svého prezidenta je ČR zahrnuta i v další kapitole, která se věnuje protiakcím vůči islámofobii.

Hlavním úkolem OIS je pro další období odsouzení výroků Miloše Zemana, který jak známo vidí příčinu stávajících událostí ne v lidech, ale v ideologii, která je v pozadí extrémistických akcí. Na dalších místech se umístily aktivity jako místní monitoring a šetření po útoku na redakci Charlie Hebdo atd.

V dokumentech OIS je uveden výrok Zemana: "Nepřítelem je anticivilizace táhnoucí se od severní Afriky až po Indonésii. Žije v ní na dvě miliardy lidí a financovaná je dílem z prodeje ropy, dílem z prodeje drog."

OIS považuje výroky českého prezidenta ze nebezpečnější, než výroky jiných světových představitelů, kdy předstihl například i Salmana Rushdieho.

OIS hodlá využívat západní svobodu slova a apelovat na zodpovědnost médií na projevy rasismu a extrémismu.

Zdroj: Blog Josefa Zbořila

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.