Pro muslimy se chystají koncentrační tábory, je to jako Holocaust, zaznělo na islámské konferenci

Pro muslimy se chystají koncentrační tábory, je to jako Holocaust, zaznělo na islámské konferenci
Autor: flickr.com|Popisek: muslimové
25 / 05 / 2017, 10:00

Muslimové z extrémistické organizace Hizb ut-Tahrir mají obavy z toho, že se začnou pro ně v Austrálii stavět koncentrační tábory.

Muslimové z radikálně islámské organizace Hizb ut-Tahrir mají strach z toho, že se pro ně budou stavět koncentrační tábory.

Tyto i podobné věty padaly na konferenci nazvané ,,Nenávist na vzestupu: Živoucí islám v nepřátelském Západě", kterou islamistická organizace Hizb ut-Tahrir svolala do australské Sydney. Zástupci této extrémistické organizace zde prohlásili, že muslimové mohou být zavřeni do koncentračních táborů, které pro ně Austrálie zřídí. Fanatičtí islamisté pak přirovnali tuto možnost k Holocaustu.

Mluvčí organizace Hamzah Qureshi na uzavřené konferenci řekl, že Austrálie měla za druhé světové války koncentrační tábory a položil otázku, kde se ptal, zda takové zacházení může být osudem také pro muslimy. Qureshi podotkl, že vidí ve společnosti zásadní změnu, a to v tom, že se ,,začínají kriminalizovat některé myšlenky islámu".

Další představitel organizace Hizb ut-Tahrir Uthman Badar pak v této souvislosti hovořil o Holocaustu a deklaroval, že muslimové nemohou ze zásady oddělovat náboženství a politiku. ,,Pro nás je politický aktivismus nezbytně a neoddělitelně vtělen do duševna," řekl Badar.

Jiný zástupce extrémistické organizace Wassim Doureihi v další části konference řekl, že muslimové potřebují vybudovat globální islámský chalífát založený na právu šaría. ,, Potřebujeme být součástí celosvětového úsilí za obnovu chalífátu," hřímal na konferenci Doureihi.

Extrémistická organizace Hizb ut-Tahrir patří k nejradikálnějším islamistickým skupinám na světě. Požaduje bezpodmínečné zavedení chalífátu spolu s právem šaría. Je zakázána v mnoha zemích s muslimskou většinou od Asie až po Blízký východ. Svou ,,základnu" našla Hizb ut-Tahrir také v Austrálii.

 

psali jsme:

Vykopeme ti dítě z těla, ty nacistická štětko! Hrozí muslimové autorce protiislámského bestselleru

 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace