Probíhá dopravně bezpečnostní akce Policie ČR

Probíhá dopravně bezpečnostní akce Policie ČR
13 / 08 / 2014, 06:24

V době od 11. do 17. srpna 2014 probíhá celorepubliková dopravně bezpečnostní akce (zdroj: Policejní prezídium ČR) 

 

Za účelem zintenzivnění činnosti Policie České republiky na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu vyhlásil policejní prezident plk. Tomáš Tuhý na období 11. – 17. srpna 2014 celorepublikovou dopravně bezpečnostní akci a to především jako reakci na nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti v uplynulém období roku 2014.

Hlídky Policie České republiky ze služeb dopravní, pořádkové i cizinecké policie mají za úkol se zaměřit především na rizikové a méně chráněné skupiny účastníků silničního provozu, kterými jsou chodci, cyklisté a motorkáři, u kterých zaznamenáváme zvýšený podíl na tragických dopravních nehodách. Stranou nezůstanou ani řidiči motorových vozidel, u kterých se policisté zaměří na dodržování pravidel silničního provozu zejména ve smyslu rychlostních limitů, používání bezpečnostních pásů apod.

Řidiči se s hlídkami budou setkávat především na dopravně zatížených komunikacích a to jak v obcích, tak i mimo ně.

Policie České republiky v prvních sedmi měsících letošního roku šetřila 47 619 dopravních nehod na pozemních komunikacích. Při těchto nehodách bylo 340 osob usmrceno, 1 547 osob těžce zraněno a 13 533 osob zraněno lehce. Největší meziroční nárůst zaznamenáváme bohužel v té nejzávažnější kategorii. Ve srovnání s prvními sedmi měsíci loňského roku, jsme letos zaznamenali o 29 vlivem dopravních nehod usmrcených osob více.

11. srpna 2014
kpt. Bc. Jozef Bocán
tiskový mluvčí, Policejní prezidium ČR

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.