Problémy herní sítě Steam

Problémy herní sítě Steam
Popisek: Herní platforma Steam
26 / 12 / 2015, 09:45

Včera se začaly zobrazovat některým lidem informace z účtů jiných lidí, bylo vidět cizí hry, občas dokonce i údaje o kreditních kartách.

Společnost Valce, která Steam provozuje na svých stránkách zareagovala slovy, že o této skutečnosti vědí a pracují na opravě. Steam podle nich nebyl napadnut počítačovými piráty a údajně o kreditních kartách něbo telefonnních číslech uživatelů jsou v bezpečí a nejsou pro uživatele viditelné.

Už jen ta poslední věta vzbuzuje poněkud pochyby:-(

Provoz některých služeb byl omezen. Podle serveru Pulse Headlines byla ve Steamu bezpečnostní díra, která využívala cache a umožnila přístupy uživatelů k náhodným účtům a to včetně údajů o kartách, emailech, uživatelských jménech, historii nákupů, seznamech přání, zůstatcích a jiných soukromých informací spojených s účtem.

Počátkem prosince skupinu hackerů nazývaná "SkidNP", hrozila Steamu a serverů Minecraft, že je napadne s cílem, aby si společnosti uvědomili důmežitost bezpečnosti dat svých uživatelů.

Očividně minimálně v případě Steamu k něčemu došlo. A kdo to udělal?:-)

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.