Migranti v Německu odmítají deportace, odmítají pracovat. "Jsme hosty Merkelové!"

Migranti v Německu odmítají deportace, odmítají pracovat. &quote;Jsme hosty Merkelové!&quote;
Autor fotografie: Metropolico.org, flickr.com, (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Ilustrační foto
19 / 08 / 2016, 11:15

Neúspěšní žadatelé o azyl se tvrdě brání deportacím z Německa a někdy je odmítá přijmout jejich vlast. A ti, co v Německu zůstávají, zase odmítají pracovat za méně peněz, než je minimální mzda.

Někteří neúspěšní azylanti odmítají deportace

„Od začátku roku muselo být v Německu zastaveno 637 leteckých deportací neúspěšných žadatelů o azyl. Vyhoštění se migranti většinou aktivně bránili, případně náhle onemocněli či je nechtěli vzít na palubu piloti. V 37 případech se deportace nezdařila, protože uprchlíky nechtěla přijmout zpátky jejich vlast,“ uvádí ČTK.

Situace ve Švédsku je "neudržitelná". Až polovina uprchlíků bude deportována zpět

Ačkoli běženci opravdu dělají co mohou, aby nemuseli opustit Německo, jejich úporná snaha často vychází nazmar. Svědčí o tom fakt, že již bylo provedeno na 30 tisíc leteckých deportací. Další z Německa nedobrovolně odcházejí po souši a další po moři. V prvním pololetí letošního roku bylo z Německa vráceno 21 tisíc migrantů. V loňském roce šlo o 14 tisíc.  

OSN vzkazuje EU: "Uprchlíky vyhošťovat nesmíte! Porušujete mezinárodní smlouvy"

Uprchlíci např. opakovaně zahazují doklady, takže úřady mají více práce s jejich opětovnou identifikací a vyhoštěním. Zdroj: parlamentnilisty.cz

Deportace uprchlíků z EU selhala. Odmítly je přijmout zpět africké země i Pákistán

Někteří azylanti odmítají pracovat

V německém městě Waldenburg zřídili místní radní dobrovolná pracovní místa pro azylanty s cílem povzbudit nově příchozí obyvatele do regionu Zwickau a pomoci jim lépe se začlenit do místní komunity. Zdroj: express.co.uk

Celkem bylo vytvořeno sedm pracovních míst, když se ale migranti dozvěděli, že za dvacet hodin práce obdrží asi 20 eur, tak práci odmítli. Radní města byli náhlým odmítnutím uprchlíky nepříjemně překvapeni a jejich překvapení se změnilo v těžký šok, když jim uprchlíci vysvětlili důvod.

Azylanti radním oznámili, že jsou hosty kancléřky Merkelové a jako takoví prostě pracovat nemusí. A navíc v Německu je podle jejich informací minimální mzda 8,5 eur na hodinu a tu by jim také město mělo zaplatit.

Ačkoli se radní pokoušeli s migranty komunikovat a znovu jim trpělivě vysvětlit, jaká je jejich situace, žadatelé o azyl se do práce vrátit odmítli. „Svolali jsme za přítomnosti tlumočníka zvláštní schůzku, kde jsme je informovali o celé situaci. Bohužel žádného kompromisu se nám nepodařilo dosáhnout a všech sedm pracovních míst bylo zrušeno,“ sdělil médiím starosta východosaského Waldenburgu Bernd Pohlers.

Starosta Pohlers se dle svých slov rozhodl o celé kauze veřejně promluvit, aby upozornil na problémy spojené s masivní migrací. „Jsem si vědom, že mé výroky mohou nahrávat odpůrcům přijímání uprchlíků. Nicméně poté, co jsem získal peníze od místní komunity na uprchlíky a vše dopadlo tímto způsobem, cítil jsem potřebu veřejně vystoupit,“ prohlásil starosta Waldenburgu s tím, že žadatelé o azyl do dnešního dne stále nepracují. Zdroj: parlamentnilisty.cz

Tagy článku