Proč policie odložila případ muslima pobodaného v Praze?

Proč policie odložila případ muslima pobodaného v Praze?
11 / 05 / 2016, 14:15

Policie k pobodanému muslimovi v Praze: Napadení si mohl vymyslet, nebo někoho kryje. Otevřená výzva iniciativě HateFree

Praha - Po třech měsících vyšetřování pobodání muslima Issaka T.pražská policie odložila případ s překvapivým závěrem: muž si napadení vymyslel. Policie při vyšetřování narazila na řadu nesrovnalostí, které jim prý nedokázal vysvětlit. Informaci dnes zveřejnil server Aktuálně.cz 

Jedenačtyřicetiletý muž měl být v sobotu 30. ledna napaden poblíž Kodaňské ulice v pražských Vršovicích, s bodným poraněním skončil v nemocnici. 

Vyšetřovatelé se podle usnesení o zastavení řízení, které má Aktuálně.cz k dispozici, postupně dopracovali ke třem verzím. Podle první muže skutečně někdo cizí úmyslně bodl, podle druhé k tomu došlo neúmyslně a podle třetí si zranění způsobil sám. Cizí úmysl nakonec policie vyloučila.

Napadený trval na své původní výpovědi a nijak nevysvětlil nesrovnalosti, se kterými ho policisté konfrontovali. "V případě úmyslného způsobení jinou osobou lze důvodně předpokládat, že by poškozený tyto skutečné okolnosti policii uvedl, a ne je před ní tajil tak, jak je tomu v tomto případě," napsala policie v usnesení.

Viktor Lošťák ze Strany svobodných občanů zveřejnil následující výzvu, na kterou upozornily ParlamentniListy.cz:

Smyšlené útoky stupňují napětí ve společnosti. Postavte se proti skutečnému rozdmychávání nenávisti

Otevřená výzva iniciativě HateFree

Vážení,
v posledních 24 hodinách byl jako smyšlený odhalen další v řadě údajných politicky motivovaných útoků, k nimž mělo v této zemi v posledních měsících dojít. Stejně jako ty předchozí, i tento incident byl demaskován jako ničím nepodložený a se vší pravděpodobností od začátku předstíraný.
Vyvracíme fámy a nenávistné předsudky vůči různým skupinám obyvatel. Toto je vaše vlastní deklarace, váš vlastní popis činnosti iniciativy HateFree. Vyzýváme vás, naplňte ho.
Smyšlené útoky rozdmychávají ve společnosti napětí. Umělé, vylhané incidenty, jichž jejich údajné oběti použijí k očernění politických oponentů, jsou sobeckou a nebezpečnou hrou. Ti, kdo takové praxe používají, jsou tím opravdovým zdrojem nenávisti ve společnosti. Vyzýváme vás, buďte skutečně těmi, za které se prohlašujete.
Odsuďte bez prodlení, veřejně a hlasitě všechny pokusy o předstírání politicky motivovaných útoků. Odsuďte zaslepenost, s níž jejich autoři podněcují nenávist ve společnosti, odsuďte nezodpovědnost, s jakou přispívají k růstu napětí.
Politické ambice nesmí být nadřazeny odpovědnosti. Inscenované násilí nesmí být součástí politického boje. Otevírá dveře násilí skutečnému. Je i vaší povinností se tomu postavit.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace