Produkcia nemeckého bojového vozidla Puma sa má výrazne zvýšiť

Produkcia nemeckého bojového vozidla Puma sa má výrazne zvýšiť
Autor fotografie: Screenshot/Youtube
30 / 08 / 2016, 09:30

Výroba bojového vozidla pechoty Puma pre nemeckú armádu, sa ma od roku 2017 zvýšiť.
Plánujú sa aj nové úpravy tohto vozidla.

Projekt System and Management (PSM) plánuje teraz zvýšiť výrobu bojového vozidla pechoty Puma až na 66 kusov ročne. Tento počet plánuje projekt dosiahnuť v roku 2017.

Súčasná zmluva výrobcou Pumy a nemeckej armády, sa vzťahuje na dodávku 350 kusov.

Do augusta 2016 bolo nemeckej armáde doručených 78 kusov bojové vozidla Puma. Do konca roku 2016 má nemecká armáda ešte obdržať 31 kusov tohto vozidla.

Bojové vozidlo Puma má skvelú taktickú a strategickú mobilitu, taktiež má skvelé modulárne pancierovanie a palebnú silu.

Hlavná zbraň je rýchlopalný kánon MK30-2/ABM s kadenciou 200 rán za minútu.

VIDEO: Bojové vozidlo pechoty Puma 

VIDEO: Puma počas testov 

Zdroj: Janes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.