Prohlášení ministra vnitra Milana Chovance

Prohlášení ministra vnitra Milana Chovance
07 / 02 / 2016, 21:45

Plné znění prohlášení ministra vnitra k postupu Policie ČR při událostech v sobotu 6. února 2016

"Jsem rád, že Policie ČR zvládla během sobotních událostí v Praze udržet situaci pod kontrolou. A to i přesto, že šlo o koncentraci několika vzájemně antagonistických akcí v průběhu jednoho dne.

Zároveň jsem zadal policejnímu prezidentovi důkladné prošetření údajných excesů, na které v průběhu neděle upozornila některá média. Na těchto kontrolách se bude podílet i audit Ministerstva vnitra.

Jde zejména o chování policistů u přenosového vozu Českého rozhlasu a rovněž o obvinění policie z údajné provokace, které na sociálních sítích šíří někteří aktivisté, a které následně zopakoval i pan Jiří Vítek, politik a předseda jedné z odborových organizací. Výsledky tohoto šetření chci mít k dispozici do dvou týdnů. Následně s nimi seznámím veřejnost. 

Útok na budovu tzv. Kliniky považuji za zbabělý akt, který potvrzuje nebezpečí fašizace části naší společnosti. A to v situaci, kdy pro znejišťování veřejnosti není žádný důvod. Česká vláda odmítla a nadále odmítá povinné kvóty. Nelegálních migrantů je díky postupu státu, který striktně dodržuje evropské i české zákony, na území ČR necelá stovka. Očekávám, že policie udělá maximum pro vypátrání všech pachatelů.
 
Milan Chovanec
ministr vnitra ČR"

Zdroj: MV ČR

Tagy článku