Propagační video IS pro Palestince: "Terorizujte Židy!"

Propagační video IS pro Palestince: &quote;Terorizujte Židy!&quote;
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Záběr z videa IS
20 / 10 / 2015, 04:30

Skupina IS zahájila mediální kampaň, ve které vyzývá Palestince, aby všemi prostředky útočili proti Židům v Izraeli.

Skupina Islámský stát zveřejnila v pondělí videonahrávku, ve které volá Palestince do boje proti izraelskému obyvatelstvu a ozbrojeným silám. Při útocích mají útočit "všemi prostředky, včetně nožů, vozidel, jedů a výbušnin." 

V posledních dvou dnech IS zveřejnil šest videí, na kterých bojovníci IS, na pozadí nedávných incidentů v Izraeli, pronáší projevy s výzvou k boji Izraelcům.  Videa podporují současnou vlnu izraelsko-palestinského násilí a mají za cíl dál vystupňovat napětí v Izraeli po sérii zdánlivě náhodných útoků osamělých palestinských vlků. 

Ve videu s názvem "Návrat teroru proti Židům," chválí maskovaný bojovník IS Araby, kteří útočí na Izraelce, popisuje je jako "osamělé vlky, kteří šíří strach mezi syny Sionu."

Skupina Islámský stát jen málokdy zveřejňuje antisemitská videa, ačkoliv se netají tím, že jak křesťané tak Židé jsou pro ni "nevěřícími".  IS není na Západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy nijak organizován, ale desítky Palestinců v Gaze jsou inspirovány extremistickou ideologií IS a o islámském militantním hnutí Hamas tvrdí, že je "příliš měkké."

Zdroj: theglobeandmail.com, jihadology.net

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.