Prorok pravdy Andrej Babiš

Prorok pravdy Andrej Babiš
Autor: redakční databáze|Popisek: Andrej Babiš
06 / 09 / 2016, 18:00

Před blížícími se krajskými volbami je až ,,smutně" zábavné, jak se výroky ministra financí Andreje Babiše bohorovně přehlížejí.

KOMENTÁŘ

Andrej Babiš musí mít extra hroší kůži. Jeho výroky ohledně Čapího hnízda a nejnověji okolo bývalého koncentračního tábora v Letech jsou na hraně, nebo možná za hranou toho, co si může politik dovolit. Přesto mu kontroverzní výroky stále procházejí takřka bez jediné politické úhony. Kdyby výše zmíněné pronesl jeho úhlavní nepřítel Milan Chovanec či Bohuslav Sobotka, hřímal by vicepremiér ve sněmovně i mimo ni a požadoval by jejich okamžité demise.

Jak je vidět, v České republice potřebujete k tomu, abyste byli nedotknutelní zhruba tři věci: antisystémové hnutí, vlastnictví médií a pořádně prořízlou pusu. Všechny tyto požadavky splňuje Babiš mírou vrchovatou. Pokud by šlo o ohrožení jeho bytostných politicko-ekonomických zájmů v nějaké kauze, MF DNES a další jím vlastněná média to spolehlivě přikryjí, eventuálně o tom nebudou informovat vůbec a místo toho vytvoří vyumělkovanou pseudokauzu proti nějakému z ministrů ČSSD. Nejlepší obranou je přece útok.

Pokud naopak verbálně zaútočí Babiš na jeho koaliční partnery (soupeře), je to prostě pravda, holá realita. Babiš je zvyklý z byznysu komandovat, usměrňovat a udílet pokyny. Stejný systém chce aplikovat i na stát, což je však nemožné, protože stát není firma a platí v něm úplně odlišné rozhodovací mechanismy. Pokud by Babiš chtěl aplikovat stejnou praxi z byznysu do státního organismu, byl by to nepochybně konec parlamentní demokracie, neboť ve firmě nemůže nikdo šéfovi odporovat. Pokud ano, tak už v té firmě není.

Poslední slovní kontroverze, jichž se Babiš dopustil, tak nebudou mít žádný negativní efekt před volbami na něho ani hnutí ANO. Tak velká koncentrace moci (nebo lépe řečeno mocí) tomu zkrátka efektivně zabrání. Smutné na tom všem je, že nemalá část lidí ještě stále bezmezně věří tomu, co ,,v rámci objektivity" Babišova média napíšou. Pak to ve skutečnosti vypadá, že ,,prorokem pravdy" je skutečně jen Babiš a jím vlastněná média.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace