Proslulý fyzik konečně poletí do vesmíru. Už jsem nedoufal, že mě tam někdo vezme, prohlásil

Proslulý fyzik konečně poletí do vesmíru. Už jsem nedoufal, že mě tam někdo vezme, prohlásil
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Stephen Hawking
24 / 03 / 2017, 12:00

Stephen Hawking si splnil svůj sen a podívá se do vesmíru.

Slavný fyzik, která vesmír celý svůj profesní život zkoumá, se do něho i sám podívá. Využil nabídku britského miliardáře Richarda Bransona, který plánuje do vesmíru Hawkinga ,,vyslat" na kosmické lodi SpaceShipTwo.

„Když mi Branson nabídl místo v raketě ve své společnosti Virgin Galactic, tak jsem dlouho nepřemýšlel a souhlasim jsem," Od té chvíle už nemám žádné pochybnosti, řekl Hawking v pořadu Good Morning Britain televize ITV. Myslel jsem, že už mě tam nikdo nevezme," dodal.

Hawking, který je od začátku šedesátých let upoután na invalidní vozík kvůli diagnositkované amyotrofické laterální skleróze (ALS), významným způsobem přispěl k rozvoji kosmologie jako vědy. Plánovaný let do vesmíru je tak podle něho splněným snem, který si přál od dětství uskutečnit.

Miliardář Richard Branson je stejně jako slavný fyzik fascinován vesmírem s tím rozdílem, že se do něho nechce podívat, ale vysílat tam turistické lety. Jeho společnost Virgin Galactic plánuje v dohledné době vysílat lidi do vesmíru včetně Hawkinga. První komerční let chtěl podnikatel uskutečnit již v roce 2009. Kvůli problémům jej však musel odložit.

Není zatím jasné, kdy se Hawkingův let do vesmíru uskuteční. Jasné je jen to, že na rozdíl od movitých turistů, kteří za nevšední zážitek zaplatí v žádech milionů dolarů, bude mít fyzik svůj let zadarmo.

 

psali jsme:

Slavný fyzik kritizuje šéfa labouristů Corbyna: Odstup, jsi pohroma!

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace