Protest proti islamizaci Německa. Radikálové obsadili Braniborskou bránu v Berlíně

Protest proti islamizaci Německa. Radikálové obsadili Braniborskou bránu v Berlíně
Autor fotografie: Marcel Keienborg, twitter @LawTroll
27 / 08 / 2016, 16:45

Členové krajně pravicového hnutí se v sobotu kolem 11 hodiny dostali na vrchol Braniborské brány v centru Berlína a rozvinuli transparent na protest proti "islamizaci" Německa.

15 demonstrantů strávilo asi 50 minut na vrcholu Braniborské brány, pár metrů od německého parlamentu. Při protestu rozvinuli transparent s nápisem "Bezpečné hranice -bezpečnější budoucnost" Zdroj: bild.de

Mezi turisty  Berlíňany kolovaly letáky, ve kterých hnutí uvádí, že se z "Němců stává kvůli imigraci menšina" a vyzývají k opatření proti "islamizaci země". Vláda se prý snaží nahradit německé obyvatelstvo muslimskými přistěhovalci.

Policejní mluvčí Patricia Braemer uvedla, že demonstranti patřili k hnutí identaristů. Policie všechny zadržela a obvinila je z porušení shromažďovacího zákona. 

Německá zpravodajská služba uvedla tento měsíc, že monitoruje krajně pravicové skupiny, protože si kladou za cíl "rozvrátit demokracii". Konkrétně uvedla i toto hnutí, které má údajně "francouzské kořeny" a v Německu působí od roku 2012.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace