Protestní akce proti návštěvě kancléřky Merkelové v Praze budou probíhat od 16 hodin až do večera

Protestní akce proti návštěvě kancléřky Merkelové v Praze budou probíhat od 16 hodin až do večera
Autor: Svobodní|Popisek: Billboard Svobodných
25 / 08 / 2016, 11:15

Merkelová přiletí do Prahy dnes odpoledne. V době návštěvy si naplánovali shromáždění její příznivci i odpůrci, rozděluje je hlavně pohled na názory kancléřky v otázce migrace.

ČTK - Lidé mají právo vyjádřit jiný názor na politiku německé kancléřky Angely Merkelové. V souvislosti s demonstracemi, které se během čtvrteční návštěvy kancléřky v Praze chystají, to novinářům po jednání vlády řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Čeští poslanci a senátoři vzkazují Merkelové: "Ohrožujete bezpečnost ČR, odmítáme vaší imigrační politiku i kvóty!"

Svobodní „uvítají“ kancléřku billboardy: "Frau Merkel, kein Diktat, sonst #czexit"

Například Svobodní budou s bilboardy objíždět Prahu, a především místa, kde se bude Merkelová pohybovat – tj. kolem vlády, u Pražského hradu ad. Auta s billboardy vyjedou  v 9:30 hod. od kanceláře europoslance Petra Macha – Opletalova 57, Praha 1.

„Nelíbí se nám, že některé země se naučily v EU protlačovat věci silou, zatímco dřív se vždy hledala shoda všech. Paní Merkelová si zjevně myslí, že co si zamane, to prosadí i přes odpor jiných zemí, ať už jde o silnější integraci EU, bezvízový styk s Tureckem nebo třeba migrační kvóty,“ vysvětluje předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach, který v Evropském parlamentu od začátku důsledně proti povinným kvótám vystupuje a hlasuje.

 

Praha je naše! Úsvit s BPI demonstrují proti Merkelové po celém městě

Úsvit s Blokem proti islamizaci svolávají na čtvrtek do hlavního města celou sérii demonstrací. Na webu uvádí: Dopoledne zahájíme naše akce před Úřadem vlády, kde přineseme premiérovi k podpisu celoevropskou petici Pevnosti Evropa proti imigrační politice EU a kvótám. Reagujeme tak na názorové vývrtky premiéra Sobotky k problematice imigrace a budeme požadovat, aby je svým podpisem stvrdil.

Od 17 hodin se demonstrace přesune na Prašný most k Pražskému hradu, kam kancléřka přijede za prezidentem Zemanem. Poslední akce se uskuteční od 18:30 před Lichtenštejnským palácem, kde má mít Angela Merkelová závěrečnou oficiální večeři. 

„Merkelová se dnes svými názory řadí po bok levicových extrémistů. Ještě horší ale je, že své postoje vyváží do ostatních zemí a implementuje v rámci EU. Neschopnost Evropy uzavřít hranice a ochránit občany před islamizací je především její odpovědnost. Chceme jí jasně ukázat, že Praha je naše české město a že zde Merkelovou ani její aktivity nechceme. To, že jím sem premiér Sobotka pozval, je vyslovená provokace,“ řekl ke čtvrtečním akcím předseda strany Miroslav Lidinský.

Frau Merkel zde není vítána!

Protest proti politice EU a Německa a kritika pí. Merkel jako jejího představitele i symbolu u příležitosti její návštěvy Prahy se uskuteční v západní části Malostranského náměstí před kostelem sv. Mikuláše v době od 16:00 do 18:00. Na akci vystoupí a pozváni byli řečníci napříč politickým i občanským spektrem. Účast zatím potvrdili a vystoupí: Alternativa pro Českou republiku, Patrioti ČR, Svoboda a Síla, Iniciativa M. Konvičky, Akce D.O.S.T...Zdroj: Facebook

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace