Protestujete proti Trumpovi? Tak spáchejte sebevraždu, vyzýval na Facebooku konzervativní americký kněz

Protestujete proti Trumpovi? Tak spáchejte sebevraždu, vyzýval na Facebooku konzervativní americký kněz
Autor fotografie: Facebook|Popisek: Jak si to Pizzo představuje
05 / 02 / 2017, 09:00

Kontroverze vzbudil konzervativní katolický kněz Philip Pizzo, který vyzval ty, kteří veřejně protestují proti prezidentovi Donaldu Trumpovi, ať spáchají sebevraždu.

Na svém facebookém profilu publikoval Pizzo obrázek, kde je zobrazen člověk, jak skáče z výškové budovy pod heslem ,,ukaž svou nenávist proti Trumpovi". V dolní části obrázku je pak napsáno, ,,udělej to pro sociální spravedlnost".

Pizzovo velmi svérázné zpodobnění protestu se však nelíbí jeho kolegům, kteří ho odsuzují, protože sebevražda je podle nich stále citlivé téma. ,,Nepropaguji sebevraždu, pomohl jsem totiž za mnoho let spoustu lidem, což samo o sobě nepropaguje sebevraždu. Bylo to vtipné," prohlásil na kritiku Pizzo. Sám kněz se brání tím, že nikoho k sebevraždě nenabádá a ani nikdy nenabádal. Přesto se později omluvil a svůj příspěvek z Facebooku smazal.

Mluvčí brooklynské diecéze Vita Formica k ,,případu Pizzo" řekl, že kněz chtěl dělat pouze satiru a jeho příspěvek na Facebooku nereprezentuje názor katolické církve.

 

psali jsme:

Ostrý start nového pána Bílého domu

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.