Protesty po celom svete, kvôli Írskemu zákonu o potratoch

Protesty po celom svete, kvôli Írskemu zákonu o potratoch
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: ilustračný obrázok
25 / 09 / 2016, 13:45

Po celom svete sa počas víkendu uskutočnili pochody a protesty. Najvačšie protesty sa odohrali v Londýne, Dubline, Haagu, Welingtone, New Yorku.

V Dubline pochodovali desiatky tisíc ľudí, íri žiadajú zrušenie zákona o potratoch. Írsko má jeden z najviac obmedzujúcich zákonov o potrate, a to predovšetkým kvôli svojej katolíckej histórii.

Zákon bol upravený v roku 2013, tento zákon povoľuje vykonať potrat len vtedy, keď tehotenstvo ohrozuje život ženy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.