Proti brexitu protestovaly v Londýně tisíce lidí

Proti brexitu protestovaly v Londýně tisíce lidí
Popisek: brexit
10 / 09 / 2017, 08:30

Tisíce lidí včera dorazily na demonstraci proti odchodu Británie z Evropské unie, která se konala v Londýně. Někteří z demonstrantů byli oblečení v modré a žluté barvě, nesli prapory EU, další pak transparenty vyzývajícími k odstoupení od brexitu, napsala agentura AP.

Podle organizátorů cílem akce bylo spojit, přehodnotit a odmítnout plány konzervativní vlády na brexit do roku 2019. Poslanec Liberálních demokratů Ed Davey řekl demonstrantům, je v "rozpacích" z vyjednávacího postoje Británie. Další z řečníků požadovali, aby měli Britové šanci hlasovat o brexitu znovu poté, co budou dokončena jednání.

Demonstranti pochodovali centrem Londýna na Parlamentní náměstí. Někteří měli oblečená trička s nápisem Remoaner až do smrti. Remoaner je označení pro osobu, která odmítá výsledky referenda. Pochod se uskutečnil před pondělním zasedáním britské Dolní sněmovny, na kterém se má ve druhém čtení hlasovat o návrhu zákona, který se stane základem právní odluky Británie od Evropské unie.

Jedna z účastnic pochodu v modrém baretu se žlutými hvězdami řekla BBC, že se připojila ke shromáždění, protože ji myšlenka brexitu zneklidňuje. "Roky jsem žila a pracovala v Evropě a milovala ji. Celý můj život byl evropským životem. Můj manžel podniká v Evropě. Pracovali jsme roky na vybudování tohoto podnikání. Co se s tím stane?" řekla.

Britové se vyslovili pro odchod z EU v referendu v červnu 2016. Jednání o opuštění unie však pokračují velmi pomalu. Podle současného harmonogramu by Británie měla EU opustit v březnu 2019.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace