Protiislámské protesty v bruselském Molenbeeku

Protiislámské protesty v bruselském Molenbeeku
Autor: YouTube/screenshot
03 / 04 / 2016, 11:45

Pravicoví extrémisté se střetli s levicovými radikály i muslimskými přistěhovalci.

Protifašistický protest byl zorganizován levicovými aktivisty v Place de la Bourse v centru Bruselu. Na protest přišli ale i zástupci radikální pravice, kteří minimálně ve dvou případech měli s sebou i tzv. Molotovovy koktejly, lahve naplněné benzínem – ručně házené zápalné bomby. K demonstracím došlo i přes jejich zákaz v belgickém hlavním městě. Nejméně deset lidí bylo zadrženo, včetně Alexa Deswaefa, předsedy Belgické ligy lidských práv. Policie byla nucena kvůli přítomnosti levicových a pravicových radikálů oblast uzavřít. Zdroj: echo24.cz

Reportáž FTV Prima: "Spíš arabský svět než centrum EU. Kameru tu nevidí rádi. Dnes aby se do Molenbeeku bála vkročit neošátkovaná blondýna".

Jedno z vozidel, řízené údajně pravicovým extrémistou, prorazilo policejní bariéry a srazilo muslimku, která s nákupními taškami přecházela ulici.  

Belgie - líheň islámistických radikálů a teroristů?

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace