Protikorupční policie provedla razii v bytě prezidentského kandidáta Fillona

Protikorupční policie provedla razii v bytě prezidentského kandidáta Fillona
Autor: flickr.com|Popisek: Francois Fillon
03 / 03 / 2017, 12:00

Fillonova šance na zvolení francouzským prezidentem dále klesá.

Příslušníci protikorupční policie prohledali byt Francoise Fillona, který čelí kauze s fiktivním zaměstnáváním své ženy. Informovala o tom agentura AFP.

Včera provedli agenti protikorupční policie razii ve Fillonově bytě. Prohlídku v pařížském bydlišti kandidáta umírněné pravice podle deníku Le Parisien nařídila trojice vyšetřujících soudců. Během několikadenní domovní prohlídky zde policisté hledali možné důkazy související s aférou fiktivního zaměstnávání manželky Fillona.

Podle agentury AFP není zatím jasné, zda policisté našli nějaké závažné důkazy, které by měly bezprostřední vliv na vyšetřování. Už minulý měsíc provedl protikorupční útvar razii také v parlamentu.

Dominique de Villepin, bývalý premiér a čelný představitel Republikánů, v nichž Fillon vyhrál primárky, prohlásil, že Fillon by měl v této situaci zvážit své odstoupení z prezidentské volby, protože stranu ,,táhne do propasti".Někteří představitelé Republikánů volají po tom, aby byl Fillon ještě těsně před konání prezidentských voleb nahrazen Alainem Juppém.

Fillon však všechny výzvy k odstoupení nadále odmítá, protože podle svých slov cítí velkou podporu Francouzů, aby pokračoval v kampani dál. Kauzu považuje za vykonstruovanou a své vyšetřování tento týden označil za ,,politický atentát".

 

psali jsme:

Fillon obdržel předvolání od soudu kvůli aféře se zaměstnáváním své ženy. Je to politický atentát, řekl

 

Zdroj: yahoo.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace