,,Samozvaná" pomsta italského starosty: Zabarikádoval auty hotel, kam měli být umístěni migranti

,,Samozvaná&quote; pomsta italského starosty: Zabarikádoval auty hotel, kam měli být umístěni migranti
Popisek: migranti
24 / 07 / 2017, 07:45

Starosta sicilské obce Castel'Umberto se rozhodl zabránit vstupu migrantů do hotelu po svém.

Vincenzo Lionetto Civa, který je starostou obce Castel'Umberto, nesouhlasí s přesunutím několika desítek migrantů do neobsazeného hotelu. A tak vymyslel plán, jak osobně zabránit, aby se uprchlíci do hotelu dostali.

Na Facebooku nejprve postoval ,,důležitou a urgentní" výzvu o této události, kdy sdělil, že dostal informaci, že 30 či více migrantů mají být v hotelu ubytováni. Sám pak svolal zhruba desítku obyvatel obce, kteří auty zabarikádovali vstup migrantům do hotelu. Starostova akce však měla jeden postatný ,,háček". Podle italských médií již uprchlíci byli v hotelu ubytováni.

Jeho ,,samozvaná" akce vzbudila značný rozruch na sociálních sítích. Pro jednu skupinu je Civa hrdina, který dal jasně najevo svůj nesouhlas s příchodem dalších migrantů do obce, pro jiné představuje starosta pouhého rasistu. ,,Starosto, měl bys rezignovat, toto není nic jiného než rasismus," napsal jeden uživatel Facebooku.

Civa se však brání, že v žádném případě neměla jeho nepovedená akce rasistický podtext. Na Facebook potom postoval další text, v němž se distancuje od rasistických a xenofobních komentářů, které padaly na ,,jeho hlavu". Poukazuje na fakt, že Itálie zápasí od začátku roku s vážnou migrační krizí, kdy k břehům Itálie dorazilo více než 86 000 uprchlíků a situace se nadále zhoršuje.

 

psali jsme:

Uprchlíci umírají po tisících. Itálie zažívá nejhorší migrační krizi od druhé světové války

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.