Protiteroristické razie v Belgii nepolevují

Protiteroristické razie v Belgii nepolevují
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: bruselská policie
12 / 04 / 2016, 19:15

V Belgii pokračuje další vlna zatýkání podezřelých z terorismu, tentokrát v obci Uccle na jihu Belgie.

Belgičtí policisté pokračují v dalších zatýkáních a raziích. Tentokrát si vzali na mušku bilingvní obec Uccle na jihu Bruselu, kde by se mohli skrývat islámští radikálové napojení na Islámský stát. Policie provádí rozsáhlé domovní prohlídky, v nichž kromě podezřelých osob hledá i ,,závadné" materiály související s možným plánováním teroristických činů.

Zátah spojený s domovními prohlídkami proběhl v obci Uccle a je součástí rozsáhlé kampaně, kterou policie vede již od bruselských atentátů, a jež bude do odvolání pokračovat dál. Policie zasahovala v ulici Stalle ve zmíněné obci, kde se měly skrývat podezřelé osoby.

Tři další osoby byly nakonec předvedeny k výslechu a bude se rozhodovat, zda půjdou či nepůjdou do vazby. Bez bližších podrobností to sdělila policie. Již předtím belgická prokuratura vydala zatykače na dva další muže, kteří se měli podílet na atentátech v Bruselu. K tomu dodala,  že muži byli vzati do vazby. Tito podezřelí se mohli podílet i na jiném teroristickém spolčení, vraždách či pokusech o vraždu. 

Již na konci minulého týdne belgická prokuratura oznámila, že bruselští atentátníci chtěli podniknout další masivní útok v Paříži. Z výslechu Mohameda Abriniho vyplývá, že se tak původně mělo stát na fotbalovém Euru, které se bude konat v červnu 2016 ve Francii. Z důvodů rychlého vyšetřování pařížských útoků a zatčení některých hlavních podezřelých směřovali útočníci další úder na Brusel.

Zdroj: tagblatt.ch

Tagy článku