Protiteroristický expert FBI: "Islámisté už jsou mezi námi, ozbrojte se!"

Protiteroristický expert FBI: &quote;Islámisté už jsou mezi námi, ozbrojte se!&quote;
Autor fotografie: YouTube/screenshot
04 / 12 / 2015, 18:30

Americký expert na bezpečnost vydal šokující varování o teroristické hrozbě přímo v USA. "Varuji všechny občany, islámisté jsou mezi námi."

Dr. Sebastian Gorka je expert na boj proti terorismu a v televizním vystoupení pro Fox News 18. listopadu varoval Američany, že islámští radikálové už jsou ve Spojených státech a uvedl, že by Američané neměli sedět a čekat, až je vláda ochrání.

Gorka se dnes vyjádřil i k masakru v kalifornském San Bernardinu tento týden. Podle něj se nejednalo o pomstu na pracovišti, ale o dobře připravený a plánovaný útok, který provedli muslimové, kteří vedou svatou válku, džihád ve jménu Alláha. Zdroj: thegorkabriefing.com

Vraždící manželská dvojice po sobě nezanechala nic, co by vysvětlovalo jejich motiv. 

"Nečekejte, že vás Strýček Sam ochrání. Každý Američan si musí být vědom této hrozby a má povinnost a odpovědnost být připraven se ubránit, "řekl Gorka.

Americká FBI požádala letos v květnu policejní ředitelství a další ozbrojené státní složky po celých USA, aby zvýšily svoji ostražitost a začaly sledovat aktivity příznivců islámského státu. Podle bezpečnostních odborníků se celá situace kolem domácích teroristů v USA vymyká kontrole.

Gorka připomněl, že v USA už bylo za posledních dvacet měsíců zatčeno 82 islámistů a citoval slova ředitele FBI Jamese Comeyho. Ten letos v říjnu oznámil, že po celých Státech probíhá vyšetřování více než 900 případů a ISIS se "pomalu dostává až do USA".  

Ředitel FBI James Comey uvedl, že náboráři IS provádí masívní rekrutování nových členů "24 hodin denně" po celých Spojených státech

"Musíte být připraveni. Pokud žijete ve státě, kde je povoleno nosit zbraň, měli byste tak učinit. Měli byste trénovat střelbu a měli byste o tom přesvědčit i svoji rodinu."  Zdroj: joemiller.us

USA čelí "muslimské vzpouře". FBI nestíhá odhalovat další islámské útočníky

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.