Protiteroristický zásah v uprchlické ubytovně. Scény jako z akčního filmu

Protiteroristický zásah v uprchlické ubytovně. Scény jako z akčního filmu
Popisek: migranti
20 / 06 / 2017, 12:00

Scény jako z kriminálního filmu se odehrály ve městě Bullenhausen ve spolkové zemi Dolní Sasko.

V pondělí 12.6.2017 kolem půl páté hodiny ranní vtrhli těžce ozbrojení maskovaní policisté do místní ubytovny pro uprchlíky. Jejich cílem byl byt rodiny čtyřiačtyřicetiletého uprchlíka ze Sýrie Sultana K, kterého policejní komando na místě zadrželo. Toho německé úřady obviňují, že měl být členem teroristické organizace Jahbat – Al Nusra , a že se měl spolupodílet na páchání válečných zločinů, včetně porušení zákona o kontrole válečných zbraní.

Klidná noc se tak pro místní obyvatele změnila v přehlídku nasazení speciálního protiteroristického komanda. Jejich cíl Sultan K, který se na místě zdržoval už od září 2015, byl podle výpovědi sousedů přátelský muž, který byl povoláním nákladní řidič a kvůli své práci si i udělal řidičské oprávnění na větší vozy v Německu. Nyní je muž obviněn policií z teroristické činnosti.

Také jeho tři bratři Mustafa K., Abdullah K. a Ahmed K. byli zadrženi v Hamburku a okolí pro stejná podezření. Měli se totiž podílet na porušování mezinárodního humanitárního práva, včetně  plenění cizího majetku.

Všichni čtyři bratři se měli již na začátku listopadu 2012 v severosyrském městě Ras al-Ayn přidat k teroristické organizaci Jahbat – Al Nusra a aktivně se podílet na jejím boji se syrskými vládními silami. Mustafa K. měl dokonce poskytnout svůj dům jako opěrný bod pro tuto organizaci, zatímco Abdullah K. a Ahmed K. pro tuto organizaci fungovali jako řidiči. Muži byli hned v úterý předvedeni před soud.

 

Zdroj: mopo.de

 

Autor: Filip Turč

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace