Protiteroristický zátah v Belgii: zatčeni dva bratři podezřelí z plánování útoku

Protiteroristický zátah v Belgii: zatčeni dva bratři podezřelí z plánování útoku
Autor: Screenshot YouTube
30 / 07 / 2016, 11:45

Belgická policie zatkla při protiteroristické operaci v noci na dnešek ve Valonsku 12 osob včetně dvou mužů podezřelých z plánování atentátu v zemi.

Brusel (ČTK) - Oznámila to dnes prokuratura. Podle belgického tisku jde o bratry Nourredina a Hamzu H., které nyní vyšetřovatelé vyslýchají. Vyšetřující soudce by měl během dne rozhodnout, zda budou umístěni do vazby.

V rámci operace se podle médií uskutečnilo asi deset domovních prohlídek, převážně v okolí Monsu a Lutychu. Během zátahu nebyly nalezeny žádné zbraně ani výbušniny, uvedla na svém webu stanice RTBF.

Podle ministra vnitra Jana Jambona, kterého citoval časopis Time, začíná být problémem nedostatek vyšetřujících soudců. Jenom v Bruselu jich chybí polovina, v Antverpách asi 30 procent a v Liege, Charleroi a Gentu se deficit pohybuje mezi 20 a 10 procenty. Přitom polovina všech případů s podezřením na terorismus se řeší právě v Bruselu. Zdroj: standaard.be

V Belgii platí vysoký stupeň teroristické hrozby od atentátů v Paříži z loňského listopadu. Extremistická buňka, která měla spojitost s útoky, měla svou základnu v Bruselu. Letos v březnu krátce po zásahu proti islamistům spojovaným s atentátem spáchali teroristé v belgické metropoli dva pumové útoky, které si vyžádaly 32 obětí. Noční operace ale s těmito atentáty podle prokuratury nesouvisela.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace