Protiuprchlická demonstrace v Paříži: "Nechceme tady tábory jako v Calais"

Protiuprchlická demonstrace v Paříži: &quote;Nechceme tady tábory jako v Calais&quote;
Autor fotografie: Twitter
26 / 09 / 2016, 07:45

Více než 1000 Francouzů protestovalo v sobotu v Paříži proti rozhodnutí vlády vybudovat v blízkosti hlavního města tábory pro uprchlíky.

Podle demonstrantů budou stovky migrantů ubytovány jen několik minut od paláce ve Versailles, kam každoročně míří miliony turistů. Francouzská vláda se rozhodla vybudovat uprchlická zařízení bez toho, aby zjistila názor místních lidí, tvrdili protestující. Demonstranti nesli transparenty s nápisy "Uprchlický tábor = nezodpovědný stát" a skandovali "My jsme lid!" Zdroj: express.co.uk

 

Video: "Máme toho po krk!" Občané v Calais protestovali proti ilegálním migrantům

Starosta Louveciennes, kde se má začátkem listopadu otevřít jedno z center pro uprchlíky, uvedl, že projekt, který financuje francouzská vláda, byl realizován bez jakékoliv konzultace s místní samosprávou. Současně vyzval k dalším protestům proti výstavbě táborů, která mají být zřízena i v dalších městech - Rocquencourt a Yvelines, která jsou od nejznámější památky vzdálena méně než dvacet minut jízdy autem. Opoziční skupiny tvrdí, že se bude opakovat situace z tábora Džungle v Calais. V každém zařízení má být umístěno až 400 migrantů.

Video: Francouzské úřady opět likvidují nelegální uprchlický tábor v Paříži

Protesty přichází několik dní poté, co francouzský prezident François Hollande přislíbil zlikvidovat tento nechvalně známý tábor a opozice tvrdí, že chce svým rozhodnutím "vybudovat mini džungle po celé Francii."  

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace