Protiuprchlické protesty na řeckém ostrově Chios. Policie použila slzný plyn

Protiuprchlické protesty na řeckém ostrově Chios. Policie použila slzný plyn
15 / 09 / 2016, 20:15

Místní obyvatelé jsou "naštvaní" kvůli neustále stoupajícímu počtu uprchlíků v přeplněných táborech, kriminalitě na ostrově i kvůli tomu, že ze strachu z uprchlíků nejezdí na ostrov turisté.

Původně pokojná demonstrace asi 800 lidí přerostla v otevřený protest, kdy se 150 demonstrantů rozhodlo pochodovat přímo k táborům  a přitom skandovali protiuprchlická hesla a zpívali řeckou hymnu.

 

Demonstranti se střetli s řeckou policií a podle médií házeli kameny a napadli i novináře. Policie na ně vystřelila granáty se slzným plynem, aby jim zabránila v postupu. Potyčky údajně vyprovokovali příznivci extrémní pravice ze strany Zlatý úsvit. Zdroj: iefimerida.gr

Rozbroje vypukly i v táboře Moira na ostrově Lesbos, kde se do sebe pustili uprchlíci z Afghánistánu a ze severní Afriky. Zdroj: aktualne.cz

Řecká vláda uvádí, že v zemi je více než 60.000 uprchlíků a z toho jich je kolem 13.000 umístěno na řeckých ostrovech. Většina z nich chce odcestovat do Německa a dalších bohatých členských států EU. 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace