Protižidovská propaganda v palestinských jeslích a školkách?

Protižidovská propaganda v palestinských jeslích a školkách?
Autor fotografie: ERETZ.cz|Popisek: Panenky zadržené izraelskými celníky
10 / 12 / 2015, 17:45

Podle Izraele měly loutky sloužit k "výchově dětí" proti Izraeli a Židům.

Celníci v haifském přístavu zabránili pokusu propašovat na území palestinské autonomie kontejnery, v nichž byly čtyři tisíce panenek s kefíjou zakrytým obličejem a zvednutou pravicí, v níž držely kámen. Kefíja je ozdobena vyobrazením Skalního dómu (tzv. Omarova mešita) a pod ním stojí nápis „Jeruzalém je náš“. Informaci zveřejnil server eretz.cz

VIDEO: Matka palestinského teroristy vytáhla během interview nůž "Dejte si pozor Izraelci!"

"Jen slepý nevidí, že palestinská samospráva, ta, v jejímž čele stojí „kultivovaný“ Mahmúd Abbás neustále štve palestinské obyvatelstvo nejen proti Izraeli, ale i proti Židům obecně. Oficiální palestinská propaganda je plná nenávisti, smyšlenek, polopravd a účelově překroucených faktů. Není to tak dlouho, kdy se předseda Palestinské samosprávy rozohňoval nad tím, že Izrael chladnokrevně vraždí palestinské děti, když se pak ukázalo, že onen „zavražděný“ malý třináctiletý terorista se zotavuje v jeruzalémské nemocnici ze svého lehkého zranění hlavy, poté co upadl, když jej izraelské bezpečnostní síly pronásledovaly ve čtvrti Giv’at Zeev," píše Eretz.cz.

Palestinští radikálové: "Zabij si svého Žida". Pro Izraelce jsou teroristické útoky každodenním traumatem

Těchto 4000 panenek mělo s největší pravděpodobností sloužit antiizraelské propagandě v jeslích a školkách na území Palestinské autonomie a částečně asi i k volnému prodeji v obchodech s hračkami. Panenky byly objeveny v kontejnerech, které do přístavu přibyly ze Spojených arabských emirátů v Perském zálivu. Kontejnery měly podle úředních záznamů obsahovat textilní zboží, koberce a plastové zboží.  Všechny tyto kontejnery zůstanou v Haifě, dokud se případ nevyšetří. Ředitel Celní správy v Haifě Kobi Jahav uvedl, že Celní správa pokračuje ve své každodenní práci, aby zabránila pašování zboží z ciziny na území Izraele, ale také pašování zbraní a prostředků antiizraelské propagandy.

Izraelský expert: Neexistuje „radikální islám“ ani „umírněný islám“

Tagy článku