Prototyp bezdrátových sluchátek WT2 Bluetooth slouží jako pohotový překladač v reálném čase

Prototyp bezdrátových sluchátek WT2 Bluetooth slouží jako pohotový překladač v reálném čase
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: bezdrátové sluchátko Bluetooth
01 / 08 / 2017, 10:00

Prototyp bezdrátových sluchátek WT2 Bluetooth překládá z cizích jazyků ,,téměř" v reálném čase.

Prototyp WT2 Bluetoothu slibuje pohotový překlad z cizího jazyka do jiného v reálném čase. Společnost TimeKettle, start-up z čínského Šen-čenu, zároveň příští měsíc spustí kickstarterovou kampaň, aby se WT2 mohl masově dostat na trh. 

psali jsme: Společnost 2N uvádí novou Bluetooth přístupovou jednotku 2N® Access Unit

Systém WT2 se skládá ze dvou sluchátek, která se připojí k mobilnímu operačnímu systému (iOS) chytrého telefonu, iPhonu či iPadu.

V praxi pak celý systém funguje tak, že pokud probíhá konverzace mezi dvěma lidmi, jejich věty jsou ,,posílány" skrz sluchátka do chytrého telefonu, kde jsou přeloženy do požadovaného jazyka, který pak ,,promlouvá" do sluchátka druhé osoby.

psali jsme: Společnost 2N uvádí nový Bluetooth modul pro svůj nejpokročilejší dveřní IP interkom 2N Helios IP Verso

Zpoždění mezi těmito překlady je podle zástupců firmy TimeKettle velmi malé, zhruba tři sekundy. Přesto chce tvůrce systému WT2 minimalizovat prodlevu na jednu sekundu, aby překlad probíhal skutečně v reálném čase.

Zařízení je nyní v testovací fázi schopné překládat z mandarínské čínštiny do angličtiny, nicméně další jazyky budou podle TimeKettle brzy přidány.

Více na //www.wt2.cz

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.