Proudový dron z 3D tiskárny může změnit trh

Proudový dron z 3D tiskárny může změnit trh
Autor fotografie: Aurora Flight Sciences|Popisek: Proudový dron
30 / 11 / 2015, 16:15

Letecká společnost Aurora Flight Sciences a výrobce 3D tiskáren Stratasys změnili trh s UAV díky uvedení nového stroje.

Nový dron přepisuje rekordy na všech frontách, je to největší a nejkomplexnější dopravní prostředek vytištěný na 3D tiskárně. Je také jedním z nejlehčích strojů této velikosti, rozpětí křídel má téměř 3 metry, váží pouhých 15 kilogramů a je schopen letět rychlostí 240 kilometrů za hodinu.

Ale nejsou to jen technické parametry, ale hlavně rychlost toho, jak rychle byl vyroben.

"Primárním cílem pro nás bylo ukázat leteckému průmyslu, jak rychle jste schopni jít od návrhu k výrobě létajícího proudového stroje vytištěného na 3D tiskárně," říká Dan Campbell, letecký inženýr společnosti Aurora Flight Sciences. "Celkově lze říci, že technologie nám umožní zkrátit dobu návrhu a stavby letadla o 50%.“

Lehký stroj samozřejmě spotřebuje méně paliva a je tedy vzorem nejen pro letecký průmysl, ale i pro další průmyslová odvětví, bojující s hmotností svých výrobků.

Zdroj: Aurora Flight Sciences

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.