Prozeta získala prestižní certifikaci Cisco IoT Authorization Partner

Prozeta získala prestižní certifikaci Cisco IoT Authorization Partner
07 / 04 / 2019, 07:30

Česká technologická společnost Prozeta získala jako jedna z prvních na světě certifikát “IoT Authorization Partner” společnosti Cisco Systems. Jeho získáním prokázala personální zajištění a technickou kvalifikaci pro realizaci IoT projektů.

Prozeta je první společností ve střední a východní Evropě, která splnila podmínky pro získání této certifikace. Kromě stanoveného počtu zaměstnanců, kteří mají zkušenosti s dodávkami IoT řešení, bylo také také nutné, aby absolvovali školení a splnili příslušné zkoušky.

Pojmy IoT, senzorické technologie a sběr a analýza dat jsou v poslední době skloňovány jako jedny ze základních pilířů digitální transformace společností. Realizace těchto projektů vyžaduje komplexní znalost velké šíře technologií a pro mnoho firem se může stát noční můrou.

Prozeta poskytuje technologie, vývojové a implementační služby pro řešení IoT projektů na klíč. Přináší zákazníkům možnost využití nejnovějších technologií, zkrácení doby nutné pro uvedení projektu do provozu a snížení rizik vývoje. Své služby nabízí především prostřednictvím systémových integrátorů, výrobců technologií či dodavatelů technologických celků. Orientuje se především na senzorická řešení, vzdálený monitoring zařízení včetně predikce poruch a na další aplikace, které vyžadují garantovanou kvalitu služeb.

„Naše produkty jsou kompatibilní s produkty Cisco a jejich spojením je možné nabídnout zákazníkům zcela unikátní řešení. Uvedená certifikace a partnerství v oblasti IoT nám rozšiřuje technologické i obchodní možnosti u našich zákazníků. Oblast IoT se stává důležitým pilířem dalšího směřování naší firmy. Získání uvedené certifikace byl tedy jen další logický krok”, říká David Čermák, technický ředitel společnosti Prozeta.

Získaná certifikace je plně v souladu s cílem Prozety vytvářet bezpečná a spolehlivá IoT řešení pro globální trhy. O tom se mohli mimo jiné přesvědčit i návštěvníci konferencí Cisco Live! 2019 Barcelona z konce ledna a březnové Smart IoT London 2019. Na obou akcích, kde bylo možné potkat velké množství novinek v oblasti IoT, představila Prozeta unikátní senzorické řešení pro gastronomii integrované se systémem Cisco Kinetic. Návštěvníci mohli mimo jiné ochutnat čerstvě čepované české pivo, jehož kvalita byla garantována s pomocí zmíněného IoT řešení.

Společnost Cisco představila autorizační program IoT partnerů v listopadu roku 2018 na svém partnerském summitu.

O společnosti Prozeta

Prozeta je přední technologická společnost s působením na zahraničních trzích – v regionech EMEA a CIS. Prozeta se již více než 25 let věnuje zejména službám v oblasti telekomunikací, IoT, datových center a cloudu, které poskytuje celosvětově. Prozeta je distributorem Arista Networks pro 29 zemí střední a východní Evropy a Asie, partnerem Cisco Systems a je držitelem certifikátu řízení kvality ISO 9001 a certifikátu ISO 27001 pro bezpečnost info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.