Průmysl 4.0 může firmám nahradit nedostatečný počet zaměstnanců

Průmysl 4.0 může firmám nahradit nedostatečný počet zaměstnanců
Autor: pixabay.com
21 / 11 / 2018, 08:30

Průmysl 4.0 může usnadnit malým a středním jihočeským firmám problém s nedostatkem pracovních sil. Automatizace provozu totiž částečně dokáže nahradit lidskou práci. Jihočeská hospodářská komora dnes na konferenci představila v Českých Budějovicích možnosti průmyslu 4.0. Podle organizátorů se řada podnikatelů s tímto fenoménem teprve seznamuje.

"Je určitá skupina firem, která už sice tento pojem slyšela, ale většinou o tom vůbec nic neví. A tento projekt je má seznámit s průmyslem 4.0, s tím, co je digitalizace a kam až sahají možnosti automatizace nebo robotizace," řekl ČTK ředitel Jihočeské hospodářské komory Luděk Keist.

Malé a střední firmy představují podnik s kapacitou do 250 zaměstnanců. V Jihočeském kraji tuto skupinu tvoří drtivá většina podnikatelských subjektů. Keist uvedl, že komora eviduje v regionu přibližně 83.000 aktivních firem. "Z toho jich je asi 160 velkých. Všechno ostatní jsou malé a střední firmy," uvedl.

Průmysl 4.0 podporuje krajský úřad několika dotačními tituly. Podle náměstka jihočeské hejtmanky Josefa Knota (TOP 09) však zatím v praxi ještě není podíl digitalizace nebo robotizace na výrobních provozech standardem. "Řekl bych, že jsme teprve na začátku," řekl dnes Knot na konferenci.

 

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace