Průvodce IS doporučuje svým dvojitým agentům na Západě používat český web

Průvodce IS doporučuje svým dvojitým agentům na Západě používat český web
Autor fotografie: web|Popisek: Internetová příručka Islámského státu "Jak přežít na Západě"
28 / 02 / 2016, 11:15

Příručka "How to survive in the West" je aktuální i rok po jejím zveřejněním na internetu, možná víc než tehdy.

Podle nejnovější zprávy Europolu, disponuje teroristická skupina IS možnostmi zaútočit podle "svého uvážení" po celé Evropě. Džihádisté údajně přizpůsobili svoje plány "místním podmínkám." EU má podle ředitele Europolu Roba Wainwrighta očekávat možné teroristické útoky islámských radikálů.

"Příručka" ISIS ke stažení zde

"Musíme očekávat, že Islámský stát nebo jiná nábožensky založená teroristická skupina spáchají útok někde v Evropě, kterým se budou snažit dosáhnout co největších ztrát mezi civilním obyvatelstvem. Krom toho je tu riziko samostatných atentátníků, to nezmizelo," připomíná Wainwright, že vedle organizované skupiny, kterou lze přeci jen snáze odhalit, existuje nadále také riziko, že útok spáchá samostatně operující sympatizant teroristické organizace.

IS je připraven vést na Západě chemickou a biologickou válku

Tagy: islámský terorismus

14.5.2015 / Internetová příručka Islámského státu "Jak přežít na Západě" radí svým stoupencům, jak nejlépe jako tajný agent sloužit IS a připravovat půdu pro nadcházející válku. Kromě toho, jak maskovat svou identitu a snažit se působit jako normální občan, radí jak vyrobit zbraně a bomby nebo podvodně vydělávat peníze - například posílat falešné e-maily z českého webového serveru Emkei.cz

V úvodu příručky, která se šíří na Twitteru, a která má být údajně oficiálním materiálem IS, se hovoří o tom, že muslimové se nemají snažit být mírumilovnými obyvateli Západu. V médiích jsou prý všichni muslimové ukazováni jako teroristi, ačkoli to není pravda a tím jsou Západem zahnaní do úzkých a jsou donuceni se radikalizovat. „To bude také příčina jejich porážky a dobytí Říma.“

Západ je líčen jako semeniště všech neřestí – alkoholu, gamblerství, cizoložství, které je potřeba zničit. Prorok Muhammad prý slíbil konečné vítězství muslimů a dobytí evropského hlavního města Říma, ale prý až po té, co bude dobita Persie (Irán). Autoři dokumentu straší asimilované muslimy, že budou v Evropě brzo zavíráni jen kvůli své víře a tomu, že mají doma Korán. Cestou je prý jedině boj – džihád. Muslimové mají bránit víru zbraněmi a ti kteří padnou, se stanou mučedníky.

Staňte se tajným agentem

Kniha je prý průvodcem pro muslimy žijící v majoritně nemuslimských zemích a má naučit své soukmenovce „jak být tajným agentem, který žije dvojím životem". Dokument odkazuje na izraelské špióny, kteří se prý podobně skrývají po celém světě.  "Špión nesmí být rozeznán, žije ve své komunitě a mezi sousedy, získává informace a připravuje si půdu pro svůj cíl – tím má být především upevnění pozice muslimů až do zemí, ve kterých tito tajní agenti žijí, přijde džihád. Tím ale do té doby nejsou vyloučené  teroristické útoky, které mají Západ oslabit. CIA již nyní  monituruje zvyšující se aktivitu příznivců IS v USA.

Klíčové pro příznivce IS je podle dokumentu skrývání identity – konvertité se mají snažit skrýt, že přestoupili na víru, rození muslimové si například nemají nechávat narůst vous a pokud už ho mají, nemají si ho oholit, protože by tím vzbudili naopak větší pozornost. Ženám se radí, aby nenosily na místa, kde je někdo bude kontrolovat - například na letištích černý hidžáb, který je spojovaný s radikalismem. Raději si mají vzít barevný.

Muslimové se mají oblékat pokud možno jako Evropané, mají si změnit jméno, požívat falešné jméno nebo přezdívku. Tím vším si snadněji získají důvěru u západního obyvatelstva nebo práci na klíčových pozicích jako ve státní správě. Tajní agenti IS se mají také umět převlékat, měnit svou identitu, hlas, používat různé sim karty do telefonu.

Neplaťte daně a peníze získávejte podvody

Bez peněz se náboženská válka neobejde, a tak příručka radí přívržencům IS, jak získat peníze i způsobem, který běžně islám zakazuje. Nevěřící lze prý zabít, a proto není problém sáhnout také na jejich majetek. Ten stejně prý nevěřící kradou muslimům, ať už jde o ropu, plyn, zlato, stříbro, uran, diamanty… Peníze si mají opatřit klidně ilegálním způsobem jako například podvody s kreditními kartami, podvody na nákupním serveru eBay, hackováním nebo získáním tajných informací z velkých společností. „Pokud máte nárok na dávky od státu, využijte to. Pokud se můžete vyhnout placení daní, udělejte to.“

„Jednoduše potřebujete kreditní nebo debetní kartu na pár sekund, abyste si udělali obrázek z obou stran, a můžete detaily využít na nákup čehokoli, co chcete. Tajemství není v ukradení peněženky ale jen kreditní karty…“, píše se v příručce. Podobně je popisován i postup například s falšováním prodeje zboží na eBay.

Na posílání falešných e-mailů používejte Emkei.cz

Vydělávat peníze se podle průvodce dá i podvodnou metodou získávání citlivých informací. Stačí k tomu využívat možnosti posílat e-maily z fiktivních adres. K tomu mají agenti IS využívat český web Emkei.cz, díky němu mohou falšovat jakoukoli adresu velkých společností nebo předstírat, že jsou z vlády.

Provozovatel této domény nehodlá na svém podnikání nic změnit. „Zrušením mé služby by přešli pouze k jinému poskytovateli, řešením je tedy potírat IS, nikoli služby, které zneužívají. Prostřednictvím Emkei.cz odejde průměrně za rok dva miliony zpráv, jen těžko si můžeme představit, že je většina určena k teroristickým záměrům,“ uvedl pro Lidové noviny Martin Kubal, který vlastní tento web.

Agenti IS mají činit tyto krádeže a podvody bez výčitek svědomí. „Vyděláváte takto peníze na podporu Alláhova náboženství a na ochranu muslimů.“

Zdroj: How to survive in the West

Psali jsme také:

Ďábelské financování islámského státu - prodej lidských orgánů

Střelci se předhánějí, kdo zabil Usamu bin Ladina

Varování před šířením ideologie džihádu v ČR

Skrytá kamera: život v syrském městě Raqqa ovládaném islámským státem

Islámská hrozba mění svět

                                                            

 

Tagy článku