Průvodce IS radí jak vyrobit bombu z papiňáku nebo mikrovlnky

Průvodce IS radí jak vyrobit bombu z papiňáku nebo mikrovlnky
15 / 05 / 2015, 13:45

15.5.2015 / Dokument IS „Jak přežít na Západě“, který se nedávno objevil na sociální síti Twitter, radí svým přívržencům jak se co nejlépe a přitom nenápadně připravit na nadcházející válku. Obsahuje mimo jiné návody na výrobu zbraní a různých druhů výbušnin jako Molotovův koktejl, bombu z hřebíků či mikrovlnné trouby a airbagů nebo z tlakového hrnce.

Při čtení internetové příručky pro mudžahídy člověk nevěří vlastním očím, že tohle vážně někdo napsal. Sedmdesát stránek dlouhý dokument obsahuje vše, co je nutné, aby věděl tajný agent amatér – jinými slovy terorista - žijící uprostřed majoritně nemuslimské země. Od skrývání své identity (mimo jiné prostřednictvím využívání falešných e-mailů na české webu Emkei.cz) po trénink fyzické kondičky, umění přežití až po výrobu vlastních zbraní. Vše má samozřejmě vypadat nenápadně a pokud možno nevzbudit žádné podezření okolí.

„Mudžahídové běhají v horách několik hodin před snídaní“, upozorňuje dokument na potřebu fyzické kondičky svých přívrženců. „Nadcházející válka o dobytí Říma se bude většinou odehrávat ve městech a ulicích Evropy. Takže se zeptej sám sebe, jaký budeš potřebovat trénink?“ Podle příručky je nutné trénovat běh a to například vybíháním schodů, důležité je také naučit se přelézat a přeskakovat zdi. „Protože je na Západě vše organizované, je mnohem lepší vypadat normálně a být například členem lezeckého klubu místo toho, abyste skákali na zadní zeď svého domu“, píše se v bizarním dokumentu. Důležité jsou také techniky sebeobrany a jako jednu z nejlepších průvodce doporučuje izraelský bojový styl Krav Maga.

Připravte se na válku hraním počítačových her

Než je terorista připravený na používání zbraní, má trénovat s dětskými zbraněmi nebo například hrát paintball. Dokument ale upozorňuje, že se nemá nic kupovat přes internet, ani hrát na ulici, kde jsou všude kamery nebo všeteční sousedi, ani chodit na paintballové akce, kde je třeba uvádět své jméno. Hračky se mají pořídit nenápadně například přes děti příbuzných.

Strategii boje mají mudžáhidové trénovat hraním počítačových her. „Hraním her jako Call of Duty si zdokonalíte povědomí o technikách válčení v různých terénech.“ Doporučuje se také si na YouTube vyhledat videa vojenských operací ve městech, případně trénovat doma.

V nadcházející válce jsou také klíčové techniky přežití, a tak dokument nabádá své věrné, aby měli pro jistotu preventivně sbalené nejdůležitější věci, a odkazuje na knihu ke stažení na internetu - SAS Survival Handbook. Dokonce popisuje, co má obsahovat „Balíček pro přežití“–  zápalky, svíčky, lupu na rozdělání ohně, kompas, věci na šití, vatu, nůž, rybářský prut, pasti na zvířata, náplasti, jídlo v konzervách nebo také kondomy. Ovšem kvůli tomu, že do nich lze nalít až litr vody.

Bomba z papiňáku

Takto teoreticky terorista už může přejít na jednoduché zbraně, které se dají běžně sehnat v obchodech nebo vyrobit  - jako luky, kuše, vzduchovky apod. Zbraně je však třeba skrývat nejlépe pod zemí nebo ve zdi domů a bytů. Moderní smrtící zbraně je už mnohem složitější sehnat respektive ilegálně koupit, a tak dokument odkazuje na knížku od Omara Nasiriho – Uvnitř celosvětového džihádu, můj život v Al-Kaídě – život špióna.  V několika kapitolách se zde popisuje „dobrodružství“ hlavního hrdiny při opatřování zbraní. Inkriminované kapitoly románu jsou dokonce součástí průvodce.

A co by to bylo za život teroristy, kdyby neuměl vyrobit výbušniny. Řada návodů na podomácku vyrobené bomby koluje na internetu. Dokument tak obsahuje návod na nejen notoricky známý Molotovův koktejl, výbušninu ze sklenice naplněné hřebíky, ale třeba také bombu z mikrovlnky a airbagů nebo přenosného tlakového hrnce. Ten stačí naplnit střelným prachem z rachejtlí, sprejem s aerosolem jako je například lak na vlasy, hřebíky nebo jinými ostrými předměty jako úlomky kamenů, které se při výbuchu rozletí do všech stran. „Cokoli se dá do bomby, může způsobit škody. Talibánci dokonce používají pepř a koření, protože to oslepí nepřítele.“ Přenosný tlakový hrnec nepotřebuje žádný zdroj energie a sám se ohřeje na teplotu, která způsobí explozi obsahu. Hrnec pak už stačí jen dát do tašky a nechat na místě, kde má vybuchnout. „Trvá to pár minut, než se zahřeje, takže můžeš rychle opustit místo před výbuchem.“

Zdroj: How to survive in the West

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace