Průzkum: Američané nejvíce obdivují Obamu a Clintonovou

Průzkum: Američané nejvíce obdivují Obamu a Clintonovou
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0)
28 / 12 / 2017, 08:00

Bývalý prezident Barack Obama a někdejší uchazečka o tutéž funkci Hillary Clintonová jsou podle každoročního průzkumu agentury Gallup mužem a ženou, které Američané nejvíce obdivují. Obama se v čele žebříčku drží od roku 2008. Clintonová vyhrála již dvaadvacetkrát.

Exprezidenta Obamu podle ankety obdivuje 17 procent obyvatel Spojených států, jeho nástupce Donalda Trumpa za osobnost, která je nejvíce hodna jejich obdivu, označilo 14 procent respondentů. Prvním cizincem v žebříčku se s velkým odstupem na třetím místě stal papež František. Za obdivuhodnou osobnost jej považují tři procenta Američanů.

Do první dvanáctky nejobdivovanějších mužů se letos dostal například i senátor John McCain, podnikatelé Elon Musk a Bill Gates, izraelský premiér Benjamin Netanjahu či dalajláma.

Mezi ženami si v anketě nejlépe vedla bývalá první dáma, exministryně zahraničí a někdejší soupeřka Donalda Trumpa v boji o křeslo v Bílém domě Hillary Clintonová. Nejvíce si ji obdivuje devět procent respondentů. Jen o dva procentní body méně získala bývalá první dáma Michelle Obamová. Třetí příčku mezi ženami obsadila moderátorka Oprah Winfreyová.

Clintonová se do čela žebříčku nejobdivovanějších žen dostala po šestnácté v řadě, celkem v této anketě vyhrála již dvaadvacetkrát. Žádná jiná žena - ani muž - tolikrát v této anketě nevyhráli. Její aktuální zisk devíti procent je ale nejnižší od roku 2002.

Mezi jedenácti nejobdivovanějšími ženami je letos kromě prvních tří zmiňovaných třeba i německá kancléřka Angela Merkelová, britská královna Alžběta II., americká první dáma Melania Trumpová či manželka britského následníka trůnu Williama vévodkyně Kate.

Průzkum agentura Gallup provedla na vzorku více než tisíce dospělých Američanů. Uvádět mohli pouze žijící osobnosti. 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace