Průzkum: stále více Švédů se chce připojit k NATO

Průzkum: stále více Švédů se chce připojit k NATO
Popisek: Ilustrační foto
17 / 09 / 2015, 12:45

Švédové se obávají Ruska.

Čerstvý průzkum veřejného mínění odhalil značný posun v názoru švédských občanů na vstup do NATO – z 1 000 dotazovaných má 41 % zájem o vstup do Aliance, zatímco 39 % občanů je proti vstupu. Zbylých 20 % není rozhodnuto. Data ukazují nárůst podpory Aliance mezi Švédy o 10 % v porovnání s květnovým průzkumem.

Švédské mínění ovlivnily podle politologa a sociálního demokrata Ulfa Bjerelda především dva faktory: vnímání ruské hrozby a prohlášení odstupujícího nejvyššího velitele švédských ozbrojených sil Sverkera Göransona, že Švédsko by se v případě útoku bylo schopno bránit jen týden. Průzkum prováděla agentura Sifo od 2. do 8. září, tedy krátce poté, co začala celá vládnoucí švédská koalice podporovat vstup do NATO.

Informaci zveřejnil server natoaktual.cz s odvoláním na švédský deník thelokal.se

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace