První dáma USA je ,,štětka", napsal redaktor New York Times

První dáma USA je ,,štětka&quote;, napsal redaktor New York Times
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Melania Trumpová
15 / 02 / 2017, 12:00

Redaktor prestižního listu New York Times si pěkně zavařil. Nazval totiž první dámu USA ,,štětkou".

Novinář, které média nejmenovala, to o Melanii Trumpové prohlásil na jednom módním večírku. Měl ale smůlu v tom, že ho slyšela známá modelka a herečka Emile Ratajkowská, která jeho hanlivý výraz ihned tweetovala.

„Včera večer jsem seděla vedle novináře z NYT, který mi řekl: ‚Melania je štětka‘,“ napsala Ratajkowská na svůj Twitter. Později pak připojila, že podobné verbální útoky jsou ,,nechutné a sexistické".

Když se o incidentu dozvěděli nadřízení novináře, udělili mu napomenutí. Mluvčí prestižního listu Eileen Murphyová prohlásila, že komentář redaktora na adresu Melanie Trumpové neměl být veřejný, ale i tak je absolutně nevhodný. Zmíněný redaktor podle Murphyové nepokrýval oblast politiku ani dění v hlavním městě Washingtonu.

Melania Trumpová se zatím k incidentu nevyjádřila.

 

psali jsme: 

Moderátor nazval Putina vrahom, Trump si ho razantne zastal

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.