První italská F-35 již začátkem příštího roku

První italská F-35 již začátkem příštího roku
Autor: Lockheed Martin|Popisek: F-35 a F-16 nad Luke AFB
12 / 12 / 2014, 11:45

Itálie se připravuje na rollout své první stíhačky páté generace F-35, která bude finálně kompletovaná v závodě FACO (final assembly and checkout) na letecké základně v Cameri.

F-35 sjede z linky v dubnu 2015. Itálie již investovala do závodu v Camere 1 miliardu dolarů v souvislosti s nákupem této stíhačky. Vedení armády doufá, že v továrně se smontuje minimálně 250 stíhaček, kdy 131 půjde do italské armády a 85 do Nizozemí. Celkový počet je ale zatím ve hvězdách, Pentagon uvažuje, že v závodě v Camere budou opravovat i draky letadel a definitivní oznámení se čeká začátkem roku 2015.

 

Mezitím pokračují i práce v Japonsku, kde továrna FACO vzniká v městě Nagoya od května tohoto roku. Vybavení továrny bude shodné s tím, které používají v mateřské továrně ve Fort Worth. První japonský F-35A vyjede z bran závodu na podzim roku 2017 a do operací se zapojí v roce 2018.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace