Video: První italská F-35A je ve vzduchu

Video: První italská F-35A je ve vzduchu
Autor fotografie: Lockheed Martin|Popisek: F-35 nad Galliate v Itálii
12 / 09 / 2015, 10:15

Lockheed Martin F-35 Lightning II Joint Strike Fighter (JSF) letěl poprvé mimo území Spojených států dne 7. září, a to v Itálii.

Je to první let letadla AL-1 z finální montáže v italském Camere, tzv. check-out (FACO) zařízení.

AL-1, což je první F-35A pro italské letectvo (Aeronautica Militare Italiana), strávil ve vzduchu 1 h 22 min po svém vzletu z letiště Finmeccanica-Alenia Aermacchi.

F-35A

Výroba v Camere FACO závodě začala v červenci 2013,  AL-1 sjel z linky v březnu tohoto roku. Toto první letadlo bude oficiálně předáno italskému letectvu na konci roku 2015.

V Camere bude probíhat výroba jak verze s konvenčním vzlet a přistáním (CTOL) tedy F-35A, tak verze s krátkým vzletem a přistáním (STOVL) F-35B letadla pro Itálii. Mimo to bude FACO rovněž stavět stroje F-35A pro Nizozemsko.

F-35A

V návaznosti na  finální montážní práce, jsou firmy Finmeccanica a Alenia Aermacchi zodpovědné za stavbu 835 strojů globálního programu F-35.

F-35 a zbraňové systémy

Zdroj: IHS Janes

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace