První japonský F-35

První japonský F-35
Autor fotografie: Lockheed Martin|Popisek: Ilustrační foto F-35 během zkoušek
16 / 12 / 2015, 15:00

Klíčový okamžik mezinárodního programu F-35 Joint Strike Fighter se odehrál 15. prosince, kdy v japonském městě Nagoya začalo sestavování prvního japonského stíhače F-35.

V Japonsku je stroj známý pod označením AX-5 a sestavování začalo spojením křídel, trupu a ocasu do jednoho celku. AX-5 je prvním strojem F-35A, který vzniká v Japonsku a do služby japonského letectva se začlení v roce 2017.

Japonsko zatím objednalo 42 kusů strojů, z čehož 4 kusy jsou už v různých stádiích výroby v texaském Forth Worth. První z těchto strojů bude dodán v roce 2016. Dalších 38 kusů bude sestaveno a dodáno výrobním závodem v Nagoye.

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.