První Komunitní centrum pro válečné veterány

První Komunitní centrum pro válečné veterány
Autor fotografie: Stanislav Petera|Popisek: Ilustrační obrázek
23 / 11 / 2016, 16:45

Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 ve 14.30 hodin bude za přítomnosti ministra obrany Martina Stropnického, místopředsedy Výboru pro obranu a člena Výboru pro bezpečnost poslance Bohuslava Chalupy a primátora statutárního města Brna Petra Vokřála slavnostně otevřeno první Komunitní centrum pro válečné veterány.

Posláním komunitního centra je předcházet a pomáhat při řešení nepříznivých sociálních a psychosociálních situací v životě válečných veteránů a jejich rodin - psychologická a sociální podpora, akutní pomoc v nouzi při řešení aktuálních problémů, pomoc při uplatnění na trhu práce, rekvalifikace a vzdělávání. Centrum bude současně sloužit i jako místo společenského setkávání válečných veteránů a jejich rodin (zprostředkování sportovních a kulturních aktivit, součástí bude i dětský koutek).

Jde o pilotní projekt, inspirovaný podobnými centry v zahraničí (Rakousko, Polsko, Slovensko), který Ministerstvo obrany do budoucna plánuje rozšířit i do dalších měst a posádek.

Slavnostního otevření se zúčastní válečný veterán brigádní generál v.v. Emil Boček, ředitel Vojenské nemocnice Brno plukovník Antonín Vodák a představitelé institucí, které se přímo či nepřímo na vzniku centra podíleli - Armádní servisní příspěvková organizace, Universita obrany v Brně, Nadačního fond Niké, dále zástupci místní i státní samosprávy, firem obranného průmyslu, které v rámci výstavy Ten druhý život přispěli darem na vybudování komunitního centra, Armády ČR, spolků a asociací válečných veteránů v ČR a zástupci mezinárodních partnerských sdružení válečných veteránů.

Centrum je zřízeno při Vojenské nemocnici v Brně a bude pracovat v areálu vysokoškolských kolejí Univerzity obrany v Brně.

Zdroj: Ministerstvo obrany

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace