První kopulová PTZ kamera s rozlišením 4K

První kopulová PTZ kamera s rozlišením 4K
Autor fotografie: Axis Communications|Popisek: AXIS Q6128-E
18 / 11 / 2015, 17:15

Kamera AXIS Q6128-E je navržena pro špičkový výkon a je spojením oceňovaného designu a ultra vysokého rozlišení obrazu – čtyřikrát většího než rozlišení HDTV 1080p.

Axis Communications dnes představil nejnovější přírůstek do řady kopulových síťových kamer s otáčením / nakláněním / přiblížením obrazu (PTZ – pan/tilt/zoom) AXIS Q61. Nová kamera AXIS Q6128-E má špičkovou kvalitu obrazu s rozlišením 4K, dokáže velmi rychle záběr otáčet a naklánět a má velmi výkonné přiblížení – a díky tomu je velmi vhodná pro vnitřní i venkovní instalace v prostředí s náročnými světelnými i klimatickými podmínkami. Je tak ideální volbou pro aplikace, jako jsou nákupní centra, otevřené parkovací plochy a sportovní stadiony, jakož i městský a obvodový dohled.

Kopulové PTZ kamery Axis vybavené technologií Axis Sharpdome umožňují pokrýt výjimečně rozsáhlé oblasti – nad i pod linií horizontu – a poskytují dokonalé prokreslení detailů při přiblíženém záběru. Jako všechny kamery v řadě Q61 i model AXIS Q6128-E podporuje elektronickou stabilizaci obrazu (Electronic Image Stabilization).

Axis Communications

„Naše kopulové PTZ kamery řady AXIS Q61 zaznamenaly velký úspěch díky inovativní konstrukci a špičkovým technickým funkcím a tento nejnovější přírůstek nabízí další obohacení o rozlišení 4K,“ řekl Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis Communications. „Vnímáme jednoznačnou potřebu trhu mít k dispozici PTZ kamery s ultra vysokým rozlišením, protože právě ty poskytují podstatně více detailů, což je důležité v celé škále scénářů použití, včetně otevřených prostor, křižovatek ulic a náměstí.“

Kamera AXIS Q6128-E má celou řadu funkcí, které umožňují rychlou a spolehlivou instalaci, může pracovat bez problémů v rozmezí teplot od -50°C do 50°C, má vestavěnou funkci rychlého osychání („Speed Dry“), jež zajistí ostrý obraz i za deště, a automatické odmlžování.

Mezi vestavěné funkce analýzy obrazu patří detekce pohybu a funkce Advanced Gatekeeper, které umějí zajistit, aby kamera detekovala objekt v určené oblasti a automaticky jej přiblížila. Díky rozhraní pro programování aplikací Application Programming Interface nabízí tato kamera i významné možnosti pro inteligentní aplikace pro zpracování obrazu od třetích stran.

Hlavní technické údaje kamery AXIS Q6128-E:

  • Špičkový výkon s rozlišením 4K (8 MP) se snímkovou frekvencí 25/30 fps.
  • 12x optické přiblížení (zoom) s automatickým zaostřováním.
  • Rychlé a přesné otáčení rychlostí více než 700 stupňů za sekundu umožňuje sledovat rychle se pohybující objekty.
  • Průhledný kryt kopule, který nevnáší žádné zkreslení.
  • Vestavěná ochrana proti prachu, silným proudům vody, dešti, sněhu a slunečnímu záření.
  • Odolnost proti nárazům (třída ochranného krytí IK-08).
  • Detekce nárazů s automatickým hlášením alarmu jako ochrana proti neoprávněné manipulaci a vandalismu.
  • Technologie zvládání velkého rozsahu teplot „Arctic temperature control“.

Podle očekávání by kopulová PTZ kamera AXIS Q6128-E měla být dostupná během 4. čtvrtletí 2015 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou maloobchodní cenu 80.900 Kč. 

Axis Communications

 

Tagy článku