První let Tu-160m2 už v roce 2018

První let Tu-160m2 už v roce 2018
Autor: Dmitry Terekhov (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Ilustrační foto Tu-160
07 / 08 / 2016, 09:00

První let modernizovaného strategického bombardéru Tu-160m2 může nastat ke konci roku 2018. Novinářům to sdělil vrchní velitel ruského letectva, generálplukovník Viktor Bondarev.

"První Tu-160m2 by měla vzlétnout na konci roku 2018, sériové stroje by se měly objevit v roce 2021," řekl Bondarev.

Původní plány ruského ministerstva obrany počítaly s počátkem sériové výroby v roce 2023, ruské letectvo by mělo zařadit až 50 modernizovaných strojů.

Ještě v březnu tohoto roku se počítalo se letem prvního stroje nejdříve v roce 2019.

Podle informací z ruského vojensko-průmyslového komplexu by se projekt na oživení bombardéru z dob SSSR mohl stát nejdražším vojenským projektem poslední dekády. Tu-160 je nejvýkonnější strategický bombardér, jaký byl kdy postaven, a podle náměstka ředitele kanceláře Tupolev, Valerije Solozobova bude Tu-160M2 zcela nové řešení, pouze vizuální podoba bude stejná.

"Letadla budou mít k dispozici nejnovější elektronické prvky které existují, a budou vybavena inovativními systémy elektronického boje a řízení palby," informoval zástupce Tupoleva server RBTH, což by ale odpovídala držaší variantě projektu.

Podle Solozobova bude letadlo vylepšeno, aby se přizpůsobilo současným podmínkám a získá systémy, které ho udělají imunní vůči PVO systémům a raketám potenciálního nepřítele. 

Podle serveru National Interest není pravděpodobné, že halasně ohlašovaný neviditelný bombardér PAK-DA se v dohledné době vůbec uskuteční.

"Rusové rádi oznamuje nové programy, protože je levné udělat oznámení záměru, které se nikdy  nerealizuje, a to zejména ve fiskálně nehostinných podmínkách," řekl vojenský analytik Kofman serveru National Interest.

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace